Jokanović uveo Votford u elitu!

Tim srpskog trenera kolo pre kraja Čempionšipa obezbedio plasman u Premijer ligu 2015/16!

Eltone Džone, valjda si ohladio šampanjac!

Slavni britanski muzičar, koji je deoničar i veliki navijač kluba, obećao je srpskom treneru Slaviši Jokanoviću i igračima Votforda da neće štedeti, ako ovaj klub uđe u Premijer ligu posle osam godina (poslednji put je tamo igrao u sezoni 2006/07).

A Votford je u subotu popodne, kolo pre kraja, uspeo u toj nameri!

"Stršljenovi" su prvi izašli na teren, već u 12.15 časova po lokalnom vremenu i uradili ono što je bilo do njih.

U gostima su pobedili Brajton 2:0, golovima sjajnog kapitena Troja Dinija u 29. i Čeha Mateja Vidre u 95. minutu.

Jokanović i njegovi puleni mogli su potom mirno da počnu sa praćenjem popodnevnog programa, u kome su od konkurenata igrali Midlsbro i Norič.

Midlsbro je gostovao Fulamu i u 88. minutu izjednačio na 3:3, ali je Mekkormak u 94. postavio konačnih 4:3 i ostavio Midlsbro sa nedostižna četiri boda "minusa".

Po sličnom principu "kratak" je ostao i Norič, koji je u 60. minutu poveo sa igračem manje, da bi domaći Roteram četiri minuta pre kraja izjednačio na 1:1 i uskratio "kanarince" za dva vredna boda.

Epilog: Votford kolo pre kraja vodi sa 88 bodova, Bornmaut (meč manje) i Midlsbro imaju po 84, a Norič 83.

Drugog maja na Vikaridž roudu, umesto odlučujuće utakmice protiv Šefild Vednzdeja, Votford će igrati za dušu navijača i slaviti povratak u Premijer ligu posle osam godina...

Jokanovićev tim ostvario je cilj sa najviše pobeda u Čempionšipu (27 iz 45 utakmica) i najviše datih golova (90), posle Bornmauta. Za ponos!