Torino pobedio Juventus, posle 20 godina!

Neki navijači dva tima ovo nisu doživeli. Od aprila 1995. do aprila 2015. Torinezi su čekali i dočekali trijumf nad "Starom damom" - 2:1!

Istorija je u nedelju napisana na Olimpijskom stadionu u Torinu! Prvi put posle više od 20 godina, Juventus je izgubio u gradskom derbiju, 1:2.

Mogla je "Stara dama" da pobedom, uz eventualni poraz Lacija, overi osvajanje još jedne titule, ali je ta formalnost odložena za nedelje koje dolaze. Kao što je izvesno ko će biti šampion, apsolutno je jasno da će Pirlo i saigrači na toj proslavi osetiti i bar blagu gorčinu zbog današnjeg rezultata.

Golovima Matea Darmijana i Fabija Kvaljarele, uz fenomenalne odbrane Danijelea Padelija, Torino je ispisao novu stranicu klupske istorije, savladavši aktuelnog polufinalistu Lige šampiona prvi put od 9. aprila 1995. godine!

Srpski štoper Nemanja Maksimović odigrao je ceo meč za "bikove", koji su se u finišu branili i odbranili od žestokih naleta najvećeg rivala, lišenog pomoći bolesnog Karlosa Teveza i suspendovanog Klaudija Markizija.

Gol za Juventus postigao je Andrea Pirlo iz "slobodnjaka" u 35. minutu. Tim pogotkom, njegovim 12. iz prekida u poslednje tri sezone, tim Masimilijana Alegrija stekao je vođstvo koje je čuvao samo deset minuta. Već na odmoru, na semaforu je pisalo 1:1.

Umalo je prekaljeni vezista i u drugom poluvremenu pogodio iz prekida, ali je lopta i posle njegovog udarca završila na okviru gola Torina. Stative i prečka čuvale su mrežu domaćina još nekoliko puta u nastavku, nakon udaraca Matrija i Storara...

Međutim, rezultat do kraja nije bio promenjen.

Juve je doživeo 35. poraz u gradskom derbiju, u kojem i dalje ima više nego ubedljivu prednost u međusobnom odnosu (64 pobede). Od aprila 1995. i prethodnog trijumfa Torina, ljuti rivali igrali su 17 puta i "Stara dama" sakupila je 13 trijumfa u tim mečevima.

Meč na Olimpijskom stadionu bio je definitivno najuzbudljiviji, a pažnju javnosti u Srbiji zaslužila je pobeda Verone nad Sasuolom, u kojoj je Boško Janković učestvovao samo 14 minuta, pre nego što je napustio teren zbog povrede.