Valensija opet beži Sevilji

"Slepi miševi" ubedljivi protiv Granade (4:0), pet kola pre kraja sezone ostaju četvrti na tabeli Primere.

Fudbaleri Valensije i u ponedeljak uveče su se potvrdili kao jedna od najboljih ekipa Primere, pogotovo na svom stadionu.

Deklasirali su Granadu rezultatom 4:0 (2:0), pa na Mestalji imaju pobeda koliko i Atletiko na Visente Kalderonu, Real na stadionu Santjago Bernabeu i Barselona na Nou Kampu - 14.

Gosti, koji se nalaze u zoni ispadanja, pokušali su da iznenade agresivnom, napadačkom igrom, ali se njihov plan srušio vodećim golom Fuega u 26. minutu, glavom posle kornera.

Pareho je u 40. minutu iz penala povisio na 2:0, da bi Feguli u 85. i Negredo u 88. postavili konačan rezultat.

Valensija je ostala na četvrtoj poziciji, sa koje se ide u kvalifikacije za Ligu šampiona, sa dva boda više od Sevilje.

Do kraja prvenstva obe ekipe imaju još po tri gostovanja i najozbiljnijeg protivnika u liku Reala - Sevilja kod kuće, a Valensija u Madridu.

TABELA POSLE 33. KOLA: Barselona 81, Real 79, Atletiko M. 72, Valensija 68, Sevilja 66, Viljareal 53, Malaga 47, Atletik B. 46... Elče 34, Levante 32, Eibar 31, Almerija 31, Deportivo 29, Granada 25, Kordoba 20.