Obrt na Banjici!

Rad gubio od Mladosti iz Lučana, pa pobedio 3:1. Čuka savladala OFK 1:0 i "vezala" 12. meč bez poraza! Nišlije pobedile u Kragujevcu, pa će mirniji dočekati kraj od domaćina.

Obrt na Banjici! Izvor: MN PRESS

Patrik Eze Frajdej postigao je na Banjici svoj 12. gol ove sezone, ali to nije bilo dovoljno ni za bod njegove Mladosti.

Igrači Rada imali su drugačije planove!

"Građevinari" su pogocima Borka Veselinovića, Igora Đurića i Branislava Miloševića od 34. minuta preokrenuli rezultat i sačuvali sva tri boda na svom stadionu - 3:1.

Na stadionu u Crnotravskoj ulici viđeno je najviše golova ovog popodneva, jedan manje od utakmice na "Karađorđu". U drugim krajevima Beograda, nije bilo toliko uzbudljivo.

Na Banovom brdu, u gradskom derbiju, Čukarički je pobedio OFK Beograd 1:0, a jedini strelac bio je Slavoljub Srnić, u 29. minutu. Istovremeno, na stadionu u Zaplanjskoj ulici, Voždovac je pobedio Vojvodinu golom Uroša Sinđića u nadoknadi vremena, 1:0.

Mnogo uzbudljivije bilo je u Novom Pazaru, gde je gostovao Napredak. Meč je završen bez pobednika (1:1), a obe ekipe dočekali su poslednji zvuk pištaljke Dejana Filipovića sa po deset igrača u polju, zbog isključenja Miloša Tintora i Ibrahima Ndiajea.

Domaći su poveli, golom Brazilca Matosa u 6. minutu, a gosti izjednačili posle desetak minuta, udarcem Darka Lemajića.

Golova je bilo i u Kragujevcu, gde je Radnički iz Niša pobedio svog domaćeg imenjaka, dodatno ga gurnuo u Prvu ligu Srbije i napravio veliki korak ka opstanku.

Strelci za tim sa Čaira bili su Vladimir Bubanja i Pavle Popara. Domaći su uspeli samo da ublaže poraz golom Dejana Miljuša u finišu. Mala je to uteha za Kragujevčane, koji su danas doživeli treći uzastopni poraz, a četvrti u minulih pet kola.

Poslednji put, izvesni putnici u niži rang pobedili su 21. marta u utakmici protiv Voždovca. U drugom delu sezone, ekipa Neška Milovanovića osvojila je samo osam bodova od mogućih 30.