Ronaldov "glavomet" u Sevilji

Real zahvaljujući het-triku svog najboljeg igrača pobedio na "vrućem" terenu Sančez Pichuana.

Nema više "neosvojivih tvrđava" u Primeri!

Sevilja je posle 12 pobeda i pet remija ove sezone pred svojim navijačima, poklekla na pretposlednjem ispitu - 2:3 (1:2) protiv Real Madrida.

Kristijano Ronaldo je dva od svoja tri gola (36, 37. i 69. minut) postigao glavom!

Za razliku od prethodnog meča protiv Almerije, kada je na detinjast način ispoljio nezadovoljstvo što se nije upisao u strelce, ovog puta su "sijali" osmesi i na njegovom i na licu ostalih igrača Reala.

Ronaldo je sa ukupno 219 golova u Primeri izbio na drugo mesto "večne" klupske rang-liste, iza Raula sa 228, a ispred Alfreda di Stefana sa 216.

Najbolji fudbaler sveta doneo je Madriđanima vođstva od 0:2 i 1:3, koje je Sevilja uspela samo da umanji, preko Karlosa Bake iz penala u 45, odnosno Visentea Ibore u 79. minutu.

Imao je domaćin dve-tri odlične šanse za izjednačenje posle gužvi pred golom Ikera Kasiljasa, ali "kraljevski" klub bio srećan da ostvari sedmu uzastopnu pobedu u nacionalnom prvenstvu i ostane u trci za titulu.

Barselona, koja je ranije u subotu deklasirala Kordobu (0:8), tri kola pre kraja ima 87 bodova, a Real 85 bodova, ali i bolji skor u međusobnim susretima (3:1, 1:2).

Obe ekipe imaju veoma naporan raspored u narednom periodu.

Barseloni predstoji dvomeč polufinala Lige šampiona sa Bajernom i u Primeri utakmice protiv Sosijedada (kući), Atletiko Madrida (u gostima) i Deportiva (k), dok se Real u Ligi šampiona sastaje sa Juventusom, a u prvenstvu sa Valensijom (k), Espanjolom (g) i Hetafeom (k).

Sevilja je, računajući oba takmičenja u kojima je aktivna, izgubila prvi put od 22. februara, kada je primila gol od Sosijedada u 90. minutu (4:3).

Od tada je nanizala sedam pobeda i tri remija na domaćem "frontu", a četiri pobede i remi u Ligi Evrope.

Andalužani još mogu da izađu kao pobednici u nadmetanju koje sa Valensijom vode za četvrto mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, ali su sada "slepi miševi" bliži tom cilju...