MONDO: Zvezda dovodi Oliveiru de Matosa!

Bruno Oliveira de Matos mogao bi da postane 16. Brazilac koji će nositi dres Crvene zvezde.

Bruno Oliveira de Matos nije se nadavao golova ove sezone u dresu Novog Pazara, u svojoj prvoj sezoni van otadžbine, ali je sjajno odigrao dve utakmice koje se "najviše važe".

Ofanzivni vezista atipično snažne konstitucije, dao je gol Partizanu u remiju 1:1 i fantastično otvorio utakmicu protiv Crvene zvezde završenu pobedom Pazara od 2:1, zbog čega se našao na listi želja crveno-belih.

MONDO, iz pouzdanih izvora, saznaje da će Zvezda pokušati ovog leta da dovede 182 centimetara visokog Matosa, koji je prošlog leta u 24. godini stigao u Srbiju i potpisao dvogodišnji ugovor sa Pazarom.

Mezenga 2011/12

U sezoni na izmaku, Matos je odigrao 21 utakmicu u Superligi, postigao tri gola, a čak 11 puta je zamenjen. Koliko bi Zvezda morala da izdvoji novca za njega, pitanje je, jer mu ugovor ističe u junu 2016. godine. Dakle, besplatan nije, ali ni obeštećenje ne bi trebalo da bude papreno, jer će već narednog januara biti slobodan u izboru nove sredine, a za godinu dana i zvanično slobodan igrač.

Matos je, kao što smo rekli, snažan, ima snage za 90 minuta, ume s loptom, ali se predstavio i kao nekonzistentan igrač zbog čega ga je trener Miodrag Kosanović često menjao u periodu od 60. do 85. minuta. On je propustio tri prve utakmice u sezoni, računajući i gostovanje Novog Pazara u Beogradu, Crvenoj zvezdi, a potom nije igrao samo mečeve sa Voždovcem (nije bio u sastavu).

Rođen je 5. juna 1990. godine, bazična pozicija mu je ofanzivni vezni, ali može da igra i levo i desno, što su najbolje osetili bekovi "večitih", koji su imali mnogo problema da ga zadrže.

Moguće je da ga u Ljutice Bogdana vide kao zamenu za Darka Lazovića.

Ukoliko Matos, postaće 16. Brazilac u istoriji koji je nastupao za Crvenu zvezdu i prvi od kada je 2013. godine otišao najuticajniji i najomiljeniji od svih do sada – Kadu Mendeš.