San Siro, opet, tapšao!

U poslednjem meču na svom stadionu ove sezone, Milan ostvario najubedljiviju pobedu kao domaćin.

Nisu imali navijači Milana mnogo razloga za slavlje u poslednje vreme, ali zadovoljni su mogli da napuste tribine San Sira u nedelju uveče. Doduše, oni koji su došli na utakmicu, jer "najvatrenije" pristalice slavnog kluba bojkotuju mečeve.

Možda bi, da su bili na stadionu, i oni ovacijama pozdravili igrače u nadi da je kraj sezone zapravo početak novog Milana.

U poslednjem meču na svom stadionu ove sezone, "rosoneri" su došli do najubedljivije pobede - 3:0 protiv Torina.

El Šaravi se prvi put od januara našao u startnoj postavi i odmah je pokazao da je povreda prošlost. Bio je dvostruki strelac (18. i 65. minut), a mrežu je pogodio i Đanpaolo Pacini. Iskusni napadač upisao je u 57. minutu, iz penala, svoj 100. pogodak u Seriji A!

Torino je ovim porazom izgubio i teoretsku šansu da se nađe u Ligi Evrope naredne sezone, mada je i ona "živela" u zavisnosti od toga da li će Đenovi biti potvrđena suspenzija.

Mnogo "bolnije" za navijače "bikova" je to što su ponovo gledali neuspeh svog kluba na San Siru, na kojem nisu pobedili još od marta 1985. godine! Od tada su 13 puta izgubili i šest puta odigrali nerešeno sa Milanom u gostima.