"Orlovi": Zadovoljni? Ne baš...

Pomiješana osjećanja navirala su iz fudbalera Srbije posle "istorijske utakmice" sa Francuzima.

"Orlovi": Zadovoljni? Ne baš... Izvor: MONDO

Generalno, "orlovi" su zadovoljni pogledom na tabelu, ali ne i osvrtom na događanja na travnjaku.

POGLEDAJTE FOTOGALERIJU.

Tačno je, odigrali su neriješeno sa vicešampionom svijeta (1:1), ali imali su ga "na tacni" za pobjedu, koja bi ih lansirala direktno u orbitu.

"Vjerujte da mi, igrači prvi nismo zadovoljni kako smo odigrali sa igračem više..."
, rekao je Nemanja Vidić poslije meča.

"Trebalo je mi da držimo loptu u nogama, da im zatvorimo prostor za napade. Moram da priznam da je ovo bila jedna od najtežih utakmica od kada sam u reprezentaciji",
dodao je Vidić.

I Gojko Kačar, momak koji bio odličan u prvom poluvremenu i sa kojim je igra bila tečnija, žali za propuštenom pobjedom. Ali, ujedno je i veliki optimista.

"Uvjeren sam da ćemo 99 odsto igrati u Južnoj Africi"
, rekao je Kačar, koji je na poluvremenu morao da bude zamijenjen zbog povrede.

"Trebalo bi da budemo zadovoljni, ali mislimo da smo mogli više".

Francuzi su već u prvim izvještajima poslije utakmice kao sporan detalj apostrofirali pad Nikole Žigića u 9. minutu, poslije kojeg je Italijan Roberto Roseti pokazao na bijelu tačku, a golmana Uga Lorisa poslao u svlačionicu. Tvrde da je srpski napadač iscenirao faul.

"Krenuo sam da šutnem, a on me je oborio... Bio je čist faul",
kratko je rekao Žigić.

Srbija je sa penala došla do vođstva, a kao protiv Austrije (1:0) odgovornost je preuzeo Nenad Milijaš.

Potom su u golovima izjednačili Francuzi, što je bio prvi srpski remi u ovom ciklusu kvalifikacija, a da baš sve bude poravnato pobrinuo se Danko Lazović, koji je isključen u 90. minutu.

"Gestikulirao sam sudiji da bolje gleda, a on je shvatio da mu pokazujem da je budala. To mi nije bila namjera. Sreća je da se sve dogodilo na kraju",
prepričao je Lazović momenat kada je dobio crveni karton.

(MONDO, foto: MN Press)