Čile "prljavo" do polufinala

Branilac titule, Urugvaj, oprostio se od daljeg takmičenja na Kupu Amerike uz dva crvena kartona.

Domaćin Čile plasirao se u polufinale 44. Kupa Amerike, pošto je pred svojim navijačima u Santjagu pobedio Urugvaj, pogotkom Maurisija Isle u 81. minutu - 1:0 (0:0).

Sančez i drugovi u sledećem meču čekaju Peru ili Boliviju, tako da se čini da im je finale nadohvat ruke.

U drugom delu "kostura" sastaju se Argentina - Kolumbija (26. jun) i Brazil - Paragvaj (27. jun).

Ipak, ko zna kako bi se meč Čile - Urugvaj završio, da brazilski sudija Sandro nije naseo na jeftin trik Gonzala Hare, koji je u 62. minutu isprovocirao Edinsona Kavanija da zaradi drugi žuti karton.

Hara je urugvajskog napadača prvo potapšao po zadnjici, pa mu zavukao prst, a kada ga je Kavani lagano dotakao po licu, posle kraćeg razmišljanja je pao kao da ga je pogodio Majk Tajson.

I dok je Čileanac u očima sudije ispao žrtva, Kavani je morao u svlačionicu, što su domaći fudbaleri iskoristili desetak minuta pre kraja.

Čile - Urugvaj 1:0, četvrtfinale Kupa Amerike

U 88. minutu je Urugvaj ostao sa devetoricom na terenu, nakon drugog žutog kartona Horheu Fusileu. Usledile su dobro poznate scene sa južnoameričkih terena - prekid, opkoljavanje sudije, koškanje igrača dva tima...

Na kraju, Čileanci su ostvarili cilj i što se tiče njih, sve ovo bilo je vredno toga.