Glupost Silve, promašeni penali.. Brazil ispao

U polufinalu Kopa Amerike igraće: Čile - Peru i Argentina - PARAGVAJ.

Bez Nejmara, ipak, nije moglo.

Lišeni pomoći svog suspendovanog predvodnika, Brazilci su eliminisani sa Kopa Amerike u noći između subote i nedelje. Izbacili su ih Paragvajci, na penale, nakon rezultata 1:1 u prvih 120 minuta.

Robinjo je u 15. minutu doveo favorite u vođstvo, iskoristivši asistenciju Danija Alveša. Iskusni napadač proveo je na terenu 87 minuta i nije bio u prilici da izvede penal. Zbog toga se nije složio sa odlukom selektora Dunge.

"Hteo sam da šutiram u penal seriji i nije mi bilo drago zato što je večeras bilo drugačije. Ipak, moram da poštujem odluku trenera", rekao je ofanzivac Santosa, bivši igrač Reala, Mančester sitija i Milana.

Ovako je Robinjo doveo Brazil u vođstvo.

Robinho.

Paragvajci su uložili veliki trud da izjednače i to im se isplatilo. Ispisali su 1:1 na semaforu golom Derlisa Gonzalesa sa bele tačke, posle neshvatljivog poteza Tijaga Silve.

Jedan od najboljih štopera na svetu odbojkaši je reagovao u svom kaznenom prostoru i naočigled celog sveta rukom zahvatio loptu. Nije imao kud nego da odmah prizna šta je uradio. Kazna je brzo stigla, a golman Džeferson bio je nemoćan.

Pogledajte kako je Silva skrivio penal.

Silva.

Momci u žutim dresovima igrali su defanzivno u većem delu meča, pa su napadači Paragvaja Roke Santa Kruz, Nelson Valdez i Raul Bobadilja uglavnom bili u prvom planu. Sve to penala.

Prvi je promašio Brazilac Everton Ribeiro, fudbaler Al Ahlija.

Brazil.

Na kraju četvrte serije, neprecizan je bio i Paragvajac Santa Kruz, bivši igrač Bajerna, Blekburna, Sitija, Malage... Sada igra za meksički Kruz Azul.

Katapultirao je loptu preko prečke.

Roque Santa Cruz.

Nakon nekoliko momenata, revanširao mu se Brazilac Daglas Košta.

Daglas Košta.

Još jedna greška nije mogla proći nekažnjeno.

Pobedu i plasman Paragvaja overio je Derlis Gonzales, još jednim pogotkom sa bele tačke. Njegova reprezentacija tako je zakazala polufinalni duel sa Argentincima, koji će biti odigran u sredu, 1. jula.