Kairat impresivan pred put u Beograd!

Sedma utakmica bez poraza i šesta pobeda narednog Zvezdinog rivala, ovog puta u derbiju sa Astanom.

Kairat Almati – Astana 2:0 (1:0) u poslednjoj utakmici pred put u Beograd!

I to ne kakvoj utakmici, već velikom derbiju prvenstva Kazahstana, u kojem je naredni rival Crvene zvezde preskočio Astanu i vratio se na drugo mesto, iza lidera Aktobea.

Kairat, koji je 16. maja doživeo drugi uzastopni poraz u ligi, kod kuće od Aktobea (0:2), odigrao je danas i sedmu utakmicu bez poraza, a u tom nizu dobio je šest uz ukupnu gol-razliku 20:4.

S ova tri boda, ekipa Vladimira Vajsa sakupila je 34 iz 18 utakmca (10-4-4) i ima četiri manje od Aktobea, a jedan više od Astane.

KAIRAT SE OPASNO POJAČAVA

Prvi gol na susretu delo je Brazilca Isaela da Silve u 45. minutu, što je njegov peti gol u šampionatu, a na 2:0 postavio je mladi Barjizan Islamkan sa bele tačke u 52. minutu, sedmim golom u šampionatu.

Postava Zvezdinog rivala danas:

KAIRAT: Plotnjikov – Kvantajev, Marković, Gurman, Soareš, Plijev – Kvat, Isael, Li - Islaman - Gohu.

Zanimljivo je bilo i u subotu, pošto je vodeći Aktobe jedva izvukao bod u gostima protiv Žetisua (1:1), za koji na pozajmici nastupa Đorđe Despotović. Upravo je napadač Crvene zvezde postigao prvi gol u meču, u 65. minutu, ali su gosti uspeli da izjednače u nadoknadi i izbegnu prvi poraz u dosadašnjih 18 utakmica nacionalnog prvenstva.

Despotoviću je to bio peti gol ove sezone, a zapažen je bio i u prošlom kolu, kada je sa dve asistencije doprineo pobedi svog tima protiv Šahtjor Karagandija (3:0). Pozajmica Žetisuu ističe 30. juna, ali je napadač Crvene zvezde nedavno izjavio za MONDO da ima ponude da ostane u Kazahstanu još neko vreme.

Zabi lobanjom ⚽

A video posted by Djordje Despotovic (@despot92) on

Kako igra Kairat može donekle da posvedoči i snimak s meča prethodnog kola, u kom je tim iz Almatija remizirao 1:1 u gostima.