Luiz Adriano je u Milanu!

Brazilski napadač bio je na meti Al Alija iz Emirata i turskog Fenerbahčea , ali je potpisao za Milan!

Čelnici Milana odlučili su da ovog ljeta definitivno pojačaju napad, a poslije Kolumbijca Karlosa Bake iz Sevilje, stigao je i Brazilac Luiz Adriano.

Napadač, koji je protekle sezone postigao devet golova u Ligi šampiona, potpisao je petogodišnji ugovor sa italijanskom ekipom, a transfer je vrijedan osam miliona evra, potvrdio je klub sa San Sira na svom tviter nalogu.

Brazilac je proteklih nedelja bio na meti Fenerbahčea, kao i Al Alija iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, koji je u jednom trenutku čak objavio da je potpisao Brazilca.

Potvrda transfera iz Šahtjora tada, naravno, nije stigla, ali jeste poslije sastanka Luiza Adrijana i njegovog agenta sa potpredsjednikom Milana Adrijanom Galijanijem. I to sa obje strane.

"Luis Adriano potpisao je ugovor sa Milanom do 30. juna 2020", tvitnuli su rosoneri.

Uslijedila je i poruka ukrajinskog kluba za svog sada već bivšeg igrača.

“Šahtjor izražava zahvalnost Luizu na godinama koje je proveo sa nama, golovima koje je dao i rekordima koje je oborio. Želimo mu mnogo sreće u novom klubu, kao i da ostvari predivne pobjede”, objavio je Šahtjor na svom zvaničnom sajtu.

Luiz Adriano je prošle godine na utakmici protiv Bate Borisova koju su Ukrajinci dobili 7:0 postao prvi igrač koji je u jednom poluvremenu utakmice Lige šampiona postigao četiri gola. U nastavku te utakmice zabio je i peti pogodak i tako izjednačio rekord Lionela Mesija po broju postignutih golova na jednoj utakmici Lige šampiona.

Ujedno, njegov het-trik, koji je upisao u 40. minutu je najbrži u ovom takmičenju.

Rosoneri sada imaju drugog najboljeg strelca Lige šampiona i drugog najboljeg strelca Lige Evrope. Kakav napadački tandem!