Ludogorec odmah ispao!

Prošlogodišnji učesnik grupne faze Lige šampiona, eliminisan je već u drugom pretkolu, dvostrukim porazom od prvaka Moldavije!

Milsami Orhei je u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, dok je Ludogorec već 21. jula završio sa evropskim utakmicama za ovu sezonu! Kakav pad posle okršaja sa Liverpulom i Real Madridom u grupnoj fazi, tokom jeseni 2014...

Prvak Bugarske, koji je prethodne dve sezone u kvalifikacijama bio nepremostiva prepreka Partizanu, ovog puta je kapitulirao u dvomeču sa potpuno nepoznatim prvakom Moldavije.

IZA OFK-A I SPARTAKA

Milsami Orhei je u novu sezonu ušao kao 313. klub Evrope po koeficijentu UEFA.

Zanimljivo je da su odmah ispred njega, na deobi 311. pozicije, naši OFK Beograd i Spartak. Kad će oni u kvalifikacije za Ligu šampiona...

Posle senzacionalnih 0:1 u Razgradu prošle nedelje, Ludogorec je izgubio i u revanšu, iako je od 73. minuta sa igračem više "jurio" gol za prolaz - 2:1 (Andronik 28, Racu 89 - Vanderson 27).

Milsami Orhei, koji je proletos prvi put postao šampion svoje zemlje, nije se zbunio posle primljenog gola sredinom prvog poluvremena, nego je odmah krenuo u napad i uspeo da izjednači u sledećem minutu .

Sedamnaest minuta pre kraja ostao je bez isključenog Kojokarija, ali ni to nije bio problem.

Petru Racu otklonio je sve dileme u 89. minutu i odveo Moldavce u treće pretkolo, gde će se sastati sa Krusejdersom iz Severne Irske ili albanskim Skenderbeuom (prvi meč 1:4).