Kazahstanci kobni i po Maribor!

Slovenački šampion neočekivano ispao u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Maribor je prošle sezone prijatno iznenadio mnoge dobrim nastupima u grupnoj fazi Lige šampiona i remijima sa Čelsijem, Šalkeom i Sportingom iz Lisabona, ali je ovog leta razočarao već na startu kvalifikacija za elitno takmičenje.

Poput Crvene zvezde u kvalifikacijama za Ligu Evrope, slovenački šampion isto se sapleo na rivala iz Kazahstana. Eliminisan je od prvaka te zemlje - Astane, iako je u prvoj utakmici uspeo da dođe do pobede pred svojim navijačima (1:0, golom Šulera već u 5. minutu).

Reprezentativac Srbije do 20 godina i jedan od najboljih u timu svetskih prvaka sa Novog Zelanda, Nemanja Maksimović, igrao je prvo poluvreme za Astanu, ali je potom zamenjen.

U revanšu je, međutim, bilo drugačije: Astana je slavila 3:1 i obezbedila dvomeč sa Helsinkijem u trećoj rundi kvalifikacija.

Domaćin je poveo u 12. minutu preko Džolčijeva, posle prave opsade gostujućeg gola, ali je Rajčević izjednačio u 39, kada je iskoristio grešku golmana Loginovskija. Pomislili su navijači slovenačkog kluba da će posle toga "stvari doći na svoje mesto", međutim, u finišu prvog poluvremena, Kanas je snažno šutirao sa dvadesetak metara, a lopta zakačila jednog od igrača Maribora i promenila smer, prevarivši Jasmina Handanovića.

golovi

Taj gol je, očigledno, poremetio gostujuće fudbalere, pa je po povratku sa odmora Tvumasi (58. minut) uvećao prednost svog tima.

gol

Čak i poraz 2:3 doneo bi Mariboru plasman u narednu rundu, pa je nada ostala da "živi" među igračima i navijačima gostiju, a napetost je dodatno pojačana kada je strelac drugog gola za Astanu, Kanas, dobio crveni karton u 67. minutu.

Nije im to, međutim, pomoglo da izbegnu neočekivanu eliminaciju.

Krusejders - SKENDERBEU 3:2 (1:4)

Za sada su poznati sledeći parovi treće runde kvalifikacija u Stazi šampiona (28/29. jula i 4/5. avgusta):