Nestvaran gol Meksesa za poraz Intera!

Milan je dobio "kineski" derbi zahvaljujući pogotku Meksesa za prepričavanje. Pogledajte.

"Derbi dela Madonina" u dalekoj Kini, koji su slavni klubovi Milan i Inter počeli rezervnim, a završili najjačim postavama, rešio je jedan detalj.

Detalj za pamćenje i prepričavanje.

Milan je otvorio mini turnir u Šenženu, na kojem učestvuje još Real Madrid, pobedom ostvarenom fantastičnim golom Filipa Meksesa, koji je u 62. minutu uhvatio nestvaran volej posle kornera Đakoma Bonaventure i ostavio Samira Handanovića u čudu:

Milan – Inter 1:0 (0:0).

Mekses, koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena zajedno s nekolicinom saigrača, volej je "zahvatio" kunf-fu potezom, kakav se retko viđa.

Pogledajte neverovatan gol koji je dao Filip Mekses za pobedu Milana nad Interom u prijateljskoj utakmici.

Inače, Meksesu nije to prvi put da postiže golčine sa distance.

Prisetimo se fantastičnog gola Filipa Meksesa s utakmice Anderleht - Milan.

Samo minut ranije, trener Intera Roberto Manćini napravio je pet izmena, a novi igrači tek što su se postavili na teren, gledali su kako protivnik postiže neodbranjiv gol.

Zaista, kada se pogledaju prve postave koje su izveli prijatelji i bivši saradnici Manćini i naš stručnjak Siniša Mihajlović, jasno je da su "večiti" počeli derbi sa rezervnim postavama. Milanova rezervna je bila za klasu bolja od Interove, koji je "pripretio" tim jednim udarcem u okvir gola tek kada su na teren ušle prve zvezde, Mauro Ikardi, Žofri Kondogbija, Fredi Gvarin, Mateo Kovačić, Rodrigo Palasio i ostali...

Milan je tokom 90 minuta igre imao 11 udaraca ka golu Intera od kojih je pet išlo u okvir, a jedan završio u mreži, dok su dve različite postave "nerazura" skrpile šest udaraca ka golu Milana i samo jednom naterale protivničkog golmana na reakciju.

Inter je pre ove utakmice delovao potpuno nemoćno i u meču sa Bajernom, u kojem je takođe doživeo minimalan poraz, dok je Milan uoči ovog duela sa gradskim rivalom bio poražen od Liona rezultatom 2:1.

U finišu meča, rezervista Antonio Noćerino uličarski je startovao na Kondogbiju, sa leđa, sa dve noge, i dobio direktan crveni karton.

Pogledajte trenutak kada je Noćerino dobio direktan crveni karton.

MILAN: Lopez – Kalabrija, Aleks, Eli, De Šiljo – De Jong, Bertolaći, Poli – Honda, Matri, Nijang.

Igrali su još: Mekses, Noćerino, Antonjeli, Montolivo, Paleta, Zapata, Bonaventura, Abijati, Baka i Mauri.

INTER: Karizo – Santon, Andreoli, Popa, Nagatomo – Gnokuri, Tajder – Dimarko, Delgado, Baldini – Longo.

Igrali su još: Ikardi, Handanović, Kondogbija, Gvarin, Palasio, Žezus, Kovačić, Dambrozio, Brozović.