PREMIJER: Junajted po tradiciji u Birmingemu

Vila Park ostaje omiljeni stadion za fudbalere Mančester junajteda.

U prvom meču 2. kola Premijer lige sastali su se Aston Vila i Mančester junajted, a po tradiciji, domaći navijači razočarani su napustili Vila Park.

Aston Vila nije uspela da pobedi Mančester junajted u Birmingemu još od 1995. godine. Tako je bilo i ovog petka. Gosti su slavili 1:0, golom Adnana Januzaja u 29. minutu.

Imao je mladi fudbaler sreće da je lopta posle njegovog šuta zakačila jednog od defanzivaca domaćeg tima i prevarila Breda Guzana. Mora mu se, ipak, odati priznanje za prethodni "lažnjak" kojim se oslobodio čuvara i stvorio sebi poziciju za šut. Sve to posle odlične asistencije Huana Mate.

Sigurnom igrom u nastavku meča, gosti su sačuvali prednost, a ona je mogla da bude i ubedljivija da je Memfis Depaj u finišu meča realizovao sjajnu šansu, kada je uspešno izbegao ofsajd, ali je bio neprecizan u situaciji "jedan na jedan" sa golmanon Aston Vile.

U svakom slučaju, ova sezona mnogo je bolje počela po Luja Van Gala i "crvene đavole" nego prošla.