Javor ostaje lider!

Pet od šest za Ivanjičane. Borac ispustio istorijsku pobedu u komšiluku.

Javor ostaje lider Superlige i posle šest odigranih kola, sa pet pobeda i jednim porazom.

U Ivanjici: Javor - OFK Beograd 2:1 (2:0)!

Za razliku od prethodne četiri pobede, Ivanjičani su ovog puta primili gol, ali prekasno da bi im gosti ugrozili vođstvo do dva gola razlike iz prvog poluvremena, tačnije da bi im ugrozili pobedu.

Momci Aleksandra Janjića poveli su protiv "romantičara" več u 6. minutu prvim golom ove sezone za Uzbekistanca Husnidina Gafurova, kojem je asistirao "večni plejmejker" Igor Stojaković. Javor je duplirao prednost u 34. minutu, kada je već trećim golom u šampionatu, koliko je dao cele prošle sezone, Marko Docić matirao sjajnog Stefana Čupića sa bele tačke.

Sjajnog, jer je Čupić odbranio DESET šuteva Ivanjičana u prvom poluvremenu, što je dovoljno govorilo u kojoj meri je mladi tim Vladimira Petrovića Pižona nadigran u prvih 45 minuta na "vrućem" gostovanju.

Kad više nije imao kud, OFK se otvorio u nastavku i stvorio nekoliko šansi za gol, a jednu takvu u 2:1 pretvorio je Mladen Sarajlin u 82. minutu, nakon što se našao oči u oči sa golmanom Vladanom Đogatovićem.

U sezoni 2013/14, u kojoj je Javor ispao iz Superlige, OFK je oba puta dobio ovog rivala.

Čačani su u komšijskim Lučanima izgubili svih šest mečeva u Superligi, ali su ovog popodneva prvi stigli do vođstva i na poluvremenu sačuvali prednost, ali u nastavku: Mladost – Borac 1:1 (0:1).

Gol za tim Nenada Lalatovića, koji je otvorio šampionat s tri pobede, a onda doživeo dva poraza u nizu, postigao je Srđan Vujaklija na asistenciju Filipa Kneževića. Prvenac u šampionatu Vujaklija je postigao u 22. minutu.

Borac nije iskoristio dve-tri šanse da duplira prednost, pa je u nastavku stigla kazna. Štoper Nemanja Miletić napravio je penal nad Sašom Jovanovićem u 79. minutu, sudija Srđan Jovanović nije imao dileme oko toga da li je bio prekršaj ili ne, a Vladimir Golemić bio je siguran izvođač i drugim golom u šampionatu poravnao na 1:1.

Mladost, koja je prošle sezone prilično sigurno sačuvala status superligaša, u prvih pet kola sakupila je četiri boda.