Liverpulu dovoljan gol posle ofsajda

Pogodak Kristijana Bentekea, hrabra igra Bornmuta i jako sporne odluke arbitra Krega Pousona. Na kraju, 1:0 na Enfildu.

Kristijan Benteke prvi put je obukao "devetku" Liverpula na Enfildu i na debiju pogodio za pobedu. Iako gol nije trebalo da bude priznat, na semaforu je na kraju pisalo:

LIVERPUL - BORNMUT 1:0 (1:0)

Snažni i skupo plaćeni napadač prihvatio je asistenciju Džordana Hendersona u 26. minutu i prosledio loptu nogom u gol iz peterca. Sve bi bilo čisto, da se na njenom putu ka centarforu nije nepotrebno našao i Kutinjo, aktiviravši se iz "debelog" ofsajda.

Brazilac je ušao u akciju u momentu u kojem je bio najbliži golu i definitivno uticao na igru, iako nije dotakao loptu. "Ovo je apsolutna sramota", piše Gardijan o tom momentu.

Novajlija u Premijer ligi nije se mirio sa porazom i trudio se da izjednači, ali nije uspevao da stvori konkretnu priliku. Liverpul jeste bio bolji tim i zadržao bodove na svom terenu, iako je apsolutno jasno da sa igrom koju je i večeras prikazao neće moći među najbolje četiri ekipe Premijer lige.

Bornmut je zaslužio aplauz, a glavni arbitar kritiku, jer je i u petom minutu izvesno oštetio goste diskutabilnom odlukom da poništi gol Tomija Elfika. Sumnjivo je procenio da je igrač gostiju u borbi za loptu faulirao Dejana Lovrena.

Pri kraju ne previše nadahnute utakmice, Liverpul je propustio i veliku šansu da duplira vođstvo, ali je strelac Benteke pogodio prečku. Navijači su dočekali poslednji minut na nogama, sa podignutim rukama, slaveći drugu pobedu tima Brendana Rodžersa u isto toliko kola.

Sa druge strane, fanovi Premijer lige sigurno će često ove sezone slušati i čitati imena Meta Ričija, Eunana O Kejna i saigrača, koji su u ponedeljak pokazali da nisu slučajno u Premijer ligi, ali i da im je potrebno još rada i naučenih lekcija da bi osvajali bodove na Enfildu i drugim velikim scenam.

Nakon dva kola, po dve pobede kraj svog imena imaju četiri ekipe - Mančester junajted, Mančester siti, Liverpul i Lester, koji je pod vođstvom Klaudija Ranijerija odlično počeo novu sezonu.