Tragičar Andrija ljut na sebe i sudiju!

Andrija Živković mogao je da reši utakmicu, možda i dvomeč, i kada je Partizan imao 11 i kada je imao 10 igrača u polju. Zato je ljut i na sebe i na sudiju.

Andrija Živković  ljut i na sebe i na sudiju meča sa BATE Borisovom Izvor: MN PRESS

Andrija Živković, sjajni mladi fudbaler Partizana, koji je golovima i doveo šampiona Srbije pred vrata Lige šampiona, ljut je i na sebe i na sudiju.

Na sebe, jer nije iskoristio dve sjajne prilike koje mu je "spakovao" Abubakar Oumaru, a na sudiju, jer smatra da je njegov saigrač Marko Jevtović prestrogo isključen u prvom poluvremenu prve utakmice plej-of runde za plasman u LŠ.

Na kraju, i Živković i Partizan kažnjeni su prema starom i često puta pominjanom nepisanom pravilu da onaj ko ne iskoristi svoje šanse, sigurno prima gol.

BATE Borisov ga je dao u 75. minutu i stekao minimalnih, ali vrednih 1:0 pred revanš za osam dana u Beogradu.

"Nisam iskoristio šanse, a morao sam... To je fudbal, svakome se desei da pogreši, promaši šansu", rekao je Živković u Belorusij, klimajući glavom.

"Dobro smo ušli u ovaj meč, gledali smo sebe i svoju igru, napravili smo i šanse, ali, eto, nisam ih iskoristio", gotovo se izvinjavao Andrija.

I on smatra da je sudija Kreg Tomson prestrogo presuđivao Marku Jevtoviću.

"Bezveze ga je isključio! Dečko je dobio dva žuta kartona za dva starta na sredini terena i to u prvom poluvremenu. Šta je tu je. Borili smo se do zadnjeg minuta... Idemo dalje", rekao je Živković, kome je koleno otečeno, ali veruje da nije ništa ozbiljnije.