LE: Ludnica u Žilini, a tek u Norveškoj

U četvrtak su odigrane prve utakmice plej-ofa za Ligu Evrope. Žilina gubila 2:0 od Atletik Bilbaa, a pobedila 3:2. Borusija protiv Odsa imala "minus tri", ali se sa 4:3 vraća na Vestfalen. Poraz Voše i malo nade...

U U

Fantastično fudbalsko veče širom Evrope priredili su klubovi koji se bore za ulazak u masovnije UEFA takmičenje. Bilo je svega, a najviše golova, o čemu svedoči i podatak da je samo jedna od 22 utakmice završena bez pogodaka.

Najbolje predstve, one koje nikoga nisu mogle da ostave ravnodušnim, odigrane su u Žilini i norveškom Skienu. Slovački tim je na svom terenu "okrenuo" protiv Atletik Bilbaa, dok je Borusija već u 22. minutu gubila 3:0, a u 90. vodila 4:3 i pobedila.

Nažalost, Vojvodina je poražena u Plzenju 3:0 i ima male šanse da se domogne Lige Evrope sledećeg četvrtka u Novom Sadu.

Sve ravanš utakmice igraju se za sedam dana...

Gabala - Panatinaikos 0:0

Prednost posle prvih utakmica imaju Astra i Dinamo iz Minska, dok je nakon 90 minuta dvomeča Gabala - Panatinaikos i dalje sve na "nuli", ali Grci, ipak, imaju povoljnih 0:0, jer će u revanšu u Atini, pred svojom publikom, sigurno biti favoriti.

Astra i AZ su odigrali savršeno prvo poluvreme. Gosti iz Holandije su rano stekli dva gola prednosti, ali je tim iz Rumunije do odlaska na odmor uspeo da preokrene.

Vuk Rašović i Dinamo iz Minska imaju kapitalnih 2:0 protiv Red Bula. Odličan meč odigrao je Nenad Adamović strelac drugog i asistent kod prvog gola Belorusa.

/Kučarčik 48/

Krasnodar i PAOK su praktično već u Ligi Evrope. Rusi su kod kuće deklasirali Helsinki 5:1, dok su solunski crno-beli na Tumba stadionu pobedili Brondbi 5:0.

Iznenađenje predstavlja trijumf Moldea nad Standardom iz Liježa, prilično siguran 2:0. Liberec i Hajduk su odigrali meč sa puno prilika na obe strane, ali je postignut samo jedan gol i to u finišu meča. Česi u Split nose 1:0. Sparta je u Pragu, preokretom u poslednja dva minuta prvog poluvremena, od 0:1 stigla do pobede 2:1, a do kraja meča postigla je još jedan gol.

Borek Dočkal postigao je dva gola u sudijskoj nadoknadi, u prvom minutu prvog i petom drugog poluvremena.

Još jedan predstavnik Republike Češke nije imao uspeha kao prethodna dva kluna. Jablonec je, doduše, imao i najteži zadatak, s obzirom da je gostovao na Amsterdam areni. "Kopljanici" su trijumfovali 1:0.

I Legija je na dobrom putu da igra Ligu Evrope. Pobeda 1:0 u gostima protiv Zorje učinila je da Poljaci na miru čekaju revanš u Varšavi za sedam dana.

Od 19.30 (završeno):

Milsami – Sent Etjen 1:1 (0:1)
/Čojočari 56 - Hamuma 40/

Milsami i Sent Etjen igrali su 1:1. Fudbaler frnacuske ekipe Roman Hamuma je definitivno obeležio utakmicu. Prvo je promašio penal, pa postigao gol, a onda zaradio isključenje.

/Almeida 68/

Fenerbahče je golom u 90. minutu stigao do pobede protiv Atromitosa. Delovalo je da će duel u Grčkoj da bude tek drugi ove večeri bez pogodaka, a da ne bude tako pobrinuo se Robin van Persi pred sam kraj meča.

Rabotnički je sa igračem manje uspeo da stigne do izjednačenja protiv Rubina. Pošto je Milovan Petrović isključen u 54. minutu, iskusni Karadeniz je nedugo kasnije iskoristio brojčanu prednost i doveo tim iz Kazanja u vođstvo. Ristevski je u 85. poravnao rezultat.

Pogledajte zanimljiv gol Karadeniza

Karadeniz

Steaua je u ozbiljnoj krizi. Posle eliminacije od Partizana u kvalifikacijama za Ligu šampiona, na rubu ispadanja su iz plej-ofa za Ligu Evrope. Tačnije, Rumuni imaju još samo teoretske šanse, jer je Rozenborg u Bukureštu pobedio 3:0.

Karabag je u ŠVajcarskoj bio bolji od Jang Bojsa 1.0.

Od 20.15 (završeno):

Žilina – Atletik Bilbao 3:2 (0:2)
/Paur 66, Vilijan 70, 90+4 - Zuloaga 16, Sola 33/

Atletik Bilbao je furiozno krenuo u Slovačkoj protiv Žiline, poveo 2:0 i činilo se da će domaćini "lagano" da izgube utakmicu. Španci na kraju nisu pobedili, nisu ni nerešeno izvukli! Fudbaleri Žiline odigrali su hrabro, pogotovo u drugom delu, i izborili pobedu velikim preokretom - 3:2. Gol odluke postignut je u četvrtom minutu nadoknade vremena.

To su Nemci!

Bild je brže bolje na naslavnoj strani, posle samo 22 minuta igre, napisao da će Borusija  Dortmund da doživi katastrofu u Norveškoj na gostovanju Ods Grenlandu. "Milioneri" su primili gol posle 14 sekundi, a sredinom prvog dela imali tri gola minusa. Posle svih 90 - 4:3 pobeda Borusije!!!

Ovako je norveška ekipa povela posle samo 14 sekundi igre.

Dortmund

Abamejang je postigao dva gola, a evo zašto nije i treći. Promašaj... da budemo blagi - neverovatan!

Bordo je kod kuće pobedio Kairat 1:0, a isti rezultat, samo u korist gostiju, bio je i na meču u Austriji između Altaha i Belenenseša.

/Rodrigez 56 - Sparv 45/

I Leh je pobedom 3:0 protiv Videotona završio najveći deo posla. Sautempton i Mitjiland vodiće veliku borbu u Danskoj, jer je na Ostrvu bilo 1:1. Neuspeh Sautemptona značio bi i potpuno neuspeh Engleza u kvalifikacijama za Ligu Evrope, s obzriom na je Vest Hem takmičenje završio kolo pre plej-ofa.