SERIJA A: Vodeći bez greške, gostima samo mrvica

"Neroazuri" bez Dejana Stankovića savladali Palermo i pobegli Romi na šest bodova. Fiorentina i Juventus takođe slavili.

SERIJA A: Vodeći bez greške, gostima samo mrvica Izvor: MONDO

Ekipa Intera podigla se iz lošeg raspoloženja posle eliminacije iz Lige šampiona i pobedom nad Palermom na stadionu Đuzepe Meaca (2:1) ponovo stekla šest bodova prednosti nad drugoplasiranom Romom.

Dejan Stanković nije bio ni na klupi šampiona Italije, za kog su strelci bili Patrik Vijera i Luis Himenez. Gosti su izjednačili autogolom Marka Materacija, ali rezultat 1:1 bio je na snazi samo desetak minuta.

Boško Janković igrao je za Palermo drugih 45 minuta i nije se posebno istakao.

Domaći timovi trijumfovali su u sedam od osam utakmica 28. kola Serije A, odigranih u nedelju. Neporažena se kući vraća jedino Parma, koja je odolela u Livornu.

Najteže je bilo Juventusu, koji je u večernjem terminu pobedio Napoli sa 1:0, a na gol odluke čekalo se do 88. minuta.

Alesandro Del Pjero uposlio je Vinćenca Jakvintu, ovaj je jednim potezom umirio loptu i "izbacio" iz igre defanzivca gostiju Domicija, a onda smirenim udarcem po zemlji poslao loptu u mrežu.

Juve je tako uspeo da se revanšira "južnjacima" za poraz pod kontroverznim okolnostima - 1:3, dva sporna penala - koji je jesenas doživeo na stadionu San Paolo u Napulju.

Fiorentina sa Zdravkom Kuzmanovićem u sastavu svih 90 minuta, nije imala nikakvih problema sa Đenovom. "Viola" je povela 3:0, a gosti samo uspeli da ublaže rezultat.

Ako Fiorentina ne dozvoli da je poremete mečevi u završnici Kupa UEFA, lako bi mogla da ostavi Milan na petom mestu i bez plasmana u kvalifikacije za Ligu šampiona.