BUNDES: Kakav finiš Verdera!

Hofenhajm je do 90. minuta imao bod, a onda je Verder u sudijskoj nadoknadi postigao dva gola i odnio kompletan plijen. Meč obilježio i povratak legendarnog Klaudija Pizara u tim iz Bremena.

Hofenhajm - Verder 1:3, u ludoj završnici meča 4. kola Bundeslige!

Domaći tim imao je bod na svom kontu sve do posljednjeg minuta meča, a onda su gosti postigli dva gola i odnijeli kompletan plijen sa stadiona "Virsol Rajn-Nekar-Arena".

Hofenhajm i Verder nisu na najbolji način počeli novu sezonu u Bundesligi, osvojili su samo jedan, odnosno četiri boda u prva tri kola, pa je međusobni duel bio prilika za popravak bodovnog salda.

Na dosadašnjih 15 mečeva, Hofenhajm je samo jednom slavio protiv Verdera, a tradicija je nastavljena i ovog nedjeljnog popodneva.

Gosti iz Bremena nakon prvih 45 minuta bili su na dobrom putu da produže tu tradiciju. Bili su bolji, uputili osam šuteva ka golu Olivera Baumana, od čega tri u okvir, od kojih je jedan završio iza leđa golmana Hofenhajma.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena, Teodor Gebre Selasije prošao je po desnoj strani, centrirao, Entoni Udža ostavio je loptu Zlatku Junuzoviću, koji lijepim udarcem šalje loptu uz stativu za prednost Verdera.

Kako je završeno prvo, tako je počelo drugo poluvrijeme - golom, ali ovaj put u mreži gostiju.

Prvi kontakt sa loptom za Eduarda Vargasa donio mu je i prvi gol ove sezone. Čileanac je sjajno utrčao u prostor, iskoristio asistenciju Marka Uta i izjednačio na 1:1.

Ovacije navijača Verdera dobio je legendarni Klaudio Pizaro u 82. minutu, koji se nakon tri godine u Bajernu vratio u klub iz Bremena i ponovo obukao "svoj" zeleno-bijeli dres sa brojem 14.

Prije odlaska u Bavarsku, Pizaro je za Verder tokom četiri sezone postigao 60 prvenstvenih golova, a koliko će njegov povratak značiti timu Viktora Skripnika vidjelo se već nakon par minuta.

Iskusni Peruanac, koji će 3. oktobra napuniti 37 godina, u 92. minutu uspio je sačuvati loptu između tri protivnička igrača, progurati je do Udže, a Nigerijcu nije bilo teško da ponovo donese prednost Verderu.

Svojim drugim golom Junuzović je minut kasnije osigurao veliku pobjedu u sudijskoj nadoknadi.

Sa ova tri boda Verder se progurao u sami vrh, dok Hofenhajm ostaje u dnu sa samo jednim osvojenim bodom.