BIH: Borac pao u Prijedoru

Banjalučki Borac doživio je prvi poraz ove sezone. Lider na tabeli Premijer lige BiH poražen je na gostovanju u Prijedoru od Rudara - 1:0.

BIH: Borac pao u Prijedoru Izvor: MONDO

Nakon odigranih devet kola u rubrici „porazi“ pored imena Borca više ne stoji nula. Poslije sedam pobjeda i jednog remija Banjalučani, oslabljeni neigranjem Bilbije, Ljubojevića, Sakana i Gagule u subotu su minimalnim rezultatom poraženi u Prijedoru.

Strijelac odlučujućeg pogotka bio je Džafić 48. minutu. Napadač Rudara odlično se snašao poslije loše intervencije Starčevića nakon šuta sa ivice šesnaesterca i odbijenu loptu glavom rutinski poslao u mrežu gostiju.

Bio je to prvi gol u mreži Banjalučana poslije 377 odigranih minuta u prvenstvenim mečevima.

Rudar je zasluženo osvojio sva tri boda pošto je imao inicijativu tokom cijelog meča i nekoliko dobrih prilika, među kojima je i ona sredinom prvog poluvremena kada je goste spasila prečka.

U pravoj goleadi u Gradačcu Olimpik je došao do pobjede od 4:3 nad domaćom Zvijezdom. Gosti su vodili tokom čitavog meča, fudbaleri Zvijezde dva puta su se vraćali, ali su na kraju ipak ostai kratki za jedan pogodak koji bi im donio remi.

Leotar i dalje ne zna za remi. Golovima Zečevića Trebinjci su na svom terenu savladali Travnik, pa nakon devet odigranih kola imaju pet pobjeda i četiri poraza.

Utakmica između Čelika i Laktaša počela je sa 45 minuta zakašnjenja jer gosti zbog saobraćajne nesreće na putu do Zenice nisu uspjeli stići na vrijeme,  a na kraju je slavio domaćin 2:1.

U kasnijem terminu igraju Željezničar i Sloboda, a u nedjelju se igra derbi devetog kola, i to onaj mostarski između Zrinjskog i Veleža.