Grizman u akciji "uhvati me ako možeš"

Madriđani pobedili u San Sebastijanu i zadržali korak za vodećem trojkom.

Real, Selta i Barselona imaju po 18 bodova, a u stopu ih prate Atletiko Madrid i Viljareal.

Stručnjaci su pre početka sezone u Primeri prognozirali da će borba za titulu biti jedna od najuzbudljivijih poslednjih godina. Posle osam odigranih kola rezultati govore da nisu daleko od istine.

"Jorgandžije" su u nedelju pobedile Real Sosijedad 2:0 i zadržale korak za vodećom trojkom, izjednačivši se na tabeli sa Viljarealom.

Vodeći gol za crveno-bele postigao je Antoan Grizman u devetom minutu. I to kako...

Francuz je dobio loptu na sredini terena i u punom sprintu, kao brzi voz prošao pored trojice defanzivaca svog nekadašnjeg kluba, iz kojeg je pre dve sezone došao u Madrid. Još lepši je bio završetak akcije, jer je fudbaler Atletika odlučio da "bocne" loptu i prebaci je preko Džeronima Ruljuja, argentinskog golmana među stativama baskijskog kluba.

Grizman

Pobednik je rešen u sudijskoj nadoknadi. Pošto se prethodno dogodila vrlo sporna situacija u kaznenom prostoru Madriđana, Janik Fereira Karasko je iskoristio pas Fernanda Toresa i iz kontre rešio pitanje kome će bodovi u San Sebastijanu.

Real Sosijedan je u finišu meča ostao bez dvojice igrača. Meksikanac Rejes za samo par minuta dobio dva žuta kartona, drugi zbog prigovora, a zatim je, nakon drugog gola, zbog prigovora isključen i Žonatas.