Hulk! On može sve sam!

Pravili smo vesti o njegovom golu u 2. kolu, pravimo i sada. S pravom!

U 56. minutu utakmice, samo sedam minuta nakon što je Aleksander Lakazet fantastičnim potezom izjednačio na 1:1, lopta je bila na sredini terena kod Maksima Gonalona i Lion je kretao u napad.

Nekoliko sekundi kasnije "Petrovski" je bio u delirijumu – 2:1 za Zenit!

Fenomenalni Brazilac Hulk postigao je treći gol u tri utakmice u Ligi šampiona ove sezone, i to na maestralan način. Možda smo videli i jedan od najboljih golova ove sezone u evro-kupovima.

Ušao je svom snagom u neopreznog Gonalona na centru igrališta, odneo ga kao da ne postoji, uzeo mu loptu, okrenuo se, izdržao Lazaketa i ostavio ga par metara u startu, tako da je strelac gola za 1:1 odustao da ga prati, dao je sebi for, prišao na oko 25 metara od Antonija Lopeza i – kao da se radi o ziceru – zakucao loptu u mrežu portugalskog golmana.

Poznatom tehnikom, udarcem spoljnim delom stopala, Hulk je zavarao Lopeza, lopta je promenila smer na putu ka golu i tu spasa nije bilo.