Sporan penal pogurao Valjekase (VIDEO)

Diskutabilno dosuđen jedanaesterac omogućio lakši posao Rajo Valjekanu u meču sa Espanjolom.

U premijernom meču 9. kola Primere sastali su se Rajo Valjekano i Espanjol, a domaćin je ostvario važnu pobedu za beg iz donjeg dela tabele - 3:0 (1:0).

Poveli su Valjekasi u 36. minutu golom Roberta Trahorasa iz penala, koji će sigurno izazvati polemiku. Deluje da je sudija Iglesias doneo prestrogu odluku, ali kako bilo, vezista domaćeg tima iskoristio je priliku koja mu se ukazala.

Tim golom posao igračima Rajo Valjekana bio je značajno olakšan u drugom poluvremenu, a još više kada je Viktor Sančez u 66. minutu dobio drugi žuti karton i isključenje.

Iskoristila je to ekipa iz predgrađa Madrida i stigla do ubedljive pobede. Dva gola za dva minuta postigao je Havi Gera, u 76. i 78.