Po jedan, ali vredan gol za OFK i Radnički!

OFK Beograd "zbrisao" sa dna tabele, Radnički iz Niša na četvrtom mestu!

Po jedan, ali vredan.

Tom parolom vodile su se ekipe OFK Beograda i Radničkog u subotnjim mečevima.

OFK je na Karaburmi ugostio ekipu iz Gornjeg Milanovca i pobedio 1:0, što je bio rezultat iz 20. minuta igre, a istim rezultatom je Radnički slavio u Nišu protiv ekipe Rada.

Tom pobedom Radnički se popeo na visoko četvrto mesto, dok je OFK Beograd "zbrisao" sa dna tabele...

Prvo je Aleksandar Pejović pogodio stativu, a onda je Nikola Mikić, nekadašnji kapiten Crvene zvezde, uputio odličnu loptu po zemlji za Ivicu Jovanovića, a njemu nije bilo teško da pogodi praktično praznu mrežu Metalca.

Njemu je to već peti gol ove sezone!

OFK je već u 6. minutu morao da izvrši izmenu, pošto je Liščević zadobio povredu zbog koje nije mogao da nastavi utakmicu, pa je umesto njega ušao Damjan Gojkov koji je rođen 1998. godine.

Malo toga su prikazala dva tima u nastavku meča, OFK je namenski smirivao tempo, a tek u poslednjih deset minuta Metalac je pretio, ali nije uspeo ipak da savlada golmana Čupića.

Zahuktali Radnički malo toga je pružio u prvih 45 minuta protiv Rada, pa iznenađuje kako ekipa koja tako dobro igra protiv jačih rivala od sebe, ne uspeva brže da slomi timove koji nisu favoriti u utakmicama protiv njih.

Na meču Radničkog i Rada za "jedan školski čas" viđen je samo jedan šut u okvir gola, ali su u nastavku Nišlije odigrale znatno bolje i golom Marjanovića u 58. minutu došli do vrlo važne pobede, treće na poslednje tri utakmice.

Upravo je Saša Marjanović ušao na poluvremenu i promenio tok utakmice. Odličnu loptu poslao mu je Miloš Petrović, a Marjanović je odličnim udarcem po zemlji savladao golmana Budakovića.

U prvom meču 15. kola Superlige odigranom u petak Čukarički je pred svojim navijačima savladao Spartak iz Subotice. Brđani su slavili rezultatom 3:0 (2:0), dok je Spartak imao priliku da se vrati u meč, ali je Stefan Ilić promašio penal i odmah posle toga zatražio izmenu !?

Situacija u subotičkom prvoligašu kulminirala je rano ujutro u subotu kada je smenjen trener Stevan Mojsilović.