Vest Hem pita velike: Ko je sledeći?

Tim Slavena Bilića pobedio Čelsi i izbio na drugo mesto. Lester sustigao Arsenal i Mančester junajted.

Vest Hem je ove sezone kao gost pobedio Arsenal, Liverpul i Mančester siti, a protiv Čelsija je pokazao da zna da trijumfuje i na svom Apton parku, odakle su po tri boda odneli Lester i Bornmaut, umalo i Norič.

"Plavci" su u 45. minutu ostali bez isključenog Nemanje Matića, u poluvremenu i bez Žozea Murinja, pa su uprkos velikoj borbenosti ipak ostali praznih šaka - 2:1 (1:0).

To je peti poraz branioca titule u 10 kola, više su doživeli samo Sanderlend (šest) i Aston Vila (osam)!

Izabranici hrvatskog stratega Slavena Bilića poveli su u 17. minutu, pošto je Mauro Zarate odlično reagovao na odbitak i u gužvi poslao loptu u donji desni ugao.

Na sličan način, samo sa manje udaljenosti, izjednačio je Geri Kejhil u 56. minutu, da bi "rezervista" Endi Kerol - jedan od najskupljih napadača u istoriji engleskog fudbala - u 79. lako nadskočio Aspilikuetu i glavom matirao Asmira Begovića.

Akciji "čekićara" za pobedonosni pogodak prethodila je traljavo izbijena lopta od strane Džona Terija.

Čelsi je u 35. minutu bio par milimetara udaljen od izjednačenja, kada je udarac Kurta Zume izbijen sa gol linije, a specijalni uređaj pokazao da je lopta bila unutra 97-98 odsto... Umesto 1:1, usledila je polukontra, koju je Matić zaustavio prekršajem za žuti karton i to je bio početak kraja za aktuelnog šampiona.

Dok je Vest Hem makar na dva-tri sata izbio na drugo mesto, iza Mančester sitija, Čelsi je usled pobeda Svonsija i Votfora u gostima pao sa 13. na 15. poziciju...