SUPERLIGA: Penali, promašaji i crveni kartoni!

Zanimljive utakmice 15. kola Superlige, gde su Javor i Jagodina "podelili plen", a Radnik rutinski savladao Novi Pazar.

Četiri crvena kartona, tri penala i četiri gola bilans je poslednje dve subotnje utakmice u Superligi!

Uoči meča Javora i Jagodine, koji su u podjednakoj formi u prethodnih pet mečeva (četiri nerešene i poraz), Javor je bio blagi favorit, ali je crveni karton sve promenio. Ili ne!

Igrao se 35. minut kada je Marko Kolaković skrivio jedanaesterac i za to dobio direktan crveni karton, a golman Đogatović nije uspeo da zaustavi šut Nikolića sa "bele tačke".

Novi penal dosuđen je u finišu prvog poluvremena, ali za Javor!

Promašio je međutim idealnu priliku Marko Docić, ali je Javor ipak stigao do gola i velikog boda...

Za to se pobrinuo Stefan Dražić koji je u 77. minutu bio precizan posle kombinacije sa Đokićem.

Sjajno veče u Surdulici, gde je nedavno i Partizan ostao "kratkih rukava", obeležio je nekadašnji napadač Borca Slaviša Stojanović.

Upravo su njegovi golovi u prvih pola sata utakmice rešili utakmicu u korist Surduličana koji su tako upisali drugu pobedu u dosadašnjem toku Superlige, i to protiv odličnog Novog Pazara.

Kao i u meču Javora i Jagodine, prvi gol je postignut iz penala, ali nije bilo isključenja… Bar za igrača!

Penal je napravio Trtovac, a zbog žestokih protesta isključen je trener Novog Pazara Mladena Dodića, koji se posle odluke glavnog sudije raspravljao sa delegatom i četvrtim sudijom.

Sudije su prvo istrpele njegov pritisak u 15. minutu, ali pošto je nastavio sa prigovorima i posle znaka za odlazak u svlačionicu na pauzu, on ipak isključen.

Radnik je jednostavno igrao bolje i posle dobre akcije Miloša Stankovića domaći su poveli 2:0, a strelac je ponovo bio Slaviša Stojanović.

Čudno drugo poluvreme, u kome Novi Pazar jedva da je pretio, obeležili su novi crveni kartoni. Osmanbagić iz Pazara je dobio drugi žuti zbog rasprave sa sudijom, a posle je i Milan Ćulum iz Radnika isključen zbog oštrog starta.