Mojesu derbi donjeg doma Primere

Real Sosijedad kao gost ubedljiv protiv Levantea u 9. kolu Primera.

Pre međusobnog duela u 9. kolu Primere, Levante i Real Sosijedad su bili na deobi 18. mesta, sa samo šest osvojenih bodova. Posle susreta u Valensiji, Baski su napravili korak napred, dok će Levante ostati sa problemima, suočen sa teškim porazom od Sosijedada - 0:4 (0:2).

Ekipa Dejvida Mojesa je sa po dva gola po poluvremenu rešila derbi donjeg doma španskog prvenstva.

Gosti su načeli Levante već u osmom minutu, kada je Karlos Vela savladao Rubena. Meksikanac je dobio loptu iza leđa odbrane, izašao sam ispred protivničkog čuvara mreže, zaobišao ga i lako poslao loptu u mrežu.

Drugi pogotak postigao je Agireče, potpuno zaboravljen na "drugoj stativi" posle centaršuta Ćavija Prijeta u 35. minutu. Pobednik je praktično bio rešen u 82. minutu kada je Iljaramendi uhvatio volej iskosa sa leve strane pošto je prethodno Ruben loše intervenisao na centaršut.

Konačnih 4:0 postavio je Vela drugim golom, koji je posledica vrlo lepe akcije belo-plavih.

Levante je meč završio sa desetoricom na terenu, jer je Brazilac Dejverson pokušao da iscenira penal u poslednjem minutu. Zbog simuliranja je dobio žuti karton, a to mu je bio drugi na meču.