"Poslastica" završena penalima, pobednik OFK

OFK Beograd u osmini finala Kupa Srbije posle vrlo zanimljivih 90 minuta i penal serije u Gornjem Milanovcu protiv Metalca.

Kup Srbije osmina finala OFK Beograd pobijedio na penale Izvor: MN PRESS

Odličan meč šesnaestine finala Kupa odigrali su Metalac i OFK Beograd!

Superligaši su publici u Gornjem Milanovcu priredili reviju golova, a učesnik sledeće runde odlučen posle penala. Gosti poveli, domaćini preokrenuli, usledio novi obrt OFK Beograda i izjednačenje u "minut don 12" Metalca - 3:3.

U penal seriji više sreće imali su "romantičari" - 7:6!

Seriju pogodaka otvorio je Ivica Jovanović u 29. minutu i to je bio jedini pogodak u prvom delu igre. Nastavak je bio daleko zanimljiviji i sadržajniji.

Nemanja Mladenović i Goran Brkić su sa dva ekspresna gola u 56. i 59. minutu preokrenuli rezultat u korist Metalca, ali je OFK Beograd imao spreman odgovor.

Komnen Andrić je poravnao rezultat u 66, a Jovanović drugom golom na meču, iz penala, vratio "romantičare" u vođstvo. Kada se činilo da će duel biti rešen u regularnom toku, usledio je novi pogodak. Strelac za 3:3 bio je opet Mladenović u 90. minutu.

Ništa manje nije bio uzbudljiv i popularni fudbalski rulet. Pobednik je odlučen tek u osmoj seriji, kada je Crnogorac Luka Merdović prebacio prečku.

Prethodno je Bojan Zagović odbranio udarac Aleksandru Pejoviću, ali je Metalac ispustio prednost u četvrtoj seriji pošto je Stefan Čupić bio uspešniji od Dejana Đenića.