Tri "ugriza" vratila "vučicu" na vrh

Roma je na "Olimpiku" poprilično lako došla do tri boda i povratka na čelo tabele. "Vučica" je protiv Udinezea odigrala odlično, slavila 3:1, uz novi gol Pjanića i asistenciju Džeke. Sjajni Majkon, Gervinjo ponovo strijelac.

Pred seriju izuzetno teških utakmica u samo osam dana (Inter, Bajer Leverkuzen, Lacio), Roma je ostvarila cilj protiv Udinezea.

Tim Rudija Garsije upisao je laganu pobjedu i vratio se na čelo tabele Serije A.

ROMA - UDINEZE 3:1 (2:0)

Već nakon uvodnih devet minuta, bilo je jasno da Udineze nema šta tražiti na "Olimpiku". Povratnik u prvi tim Majkon prvo je asistirao Miralemu Pjaniću u 4. minutu za peti ovosezonski gol bh. reprezentativca, a zatim pet minuta kasnije i sam je bio strijelac. I to na asistenciju Edina Džeke.

...
....

U potpunosti su Rimljani nadigrali rivala u prvom poluvremenu i na odmor otišli sa sigurnom prednošću.

Nakon odličnog solo prodora Kostantinosa Manolasa u 63. minutu, grčki reprezentativac uposlio je Žervinja, koji je preciznim udarcem donio treći gol "vučici". Napadaču iz Obale Slonovače ovo je bio peti pogodak u isto toliko posljednjih mečeva u Seriji A.

...

Sve što su gosti iz Udina uspjeli da urade je utješni gol koji je postigao Siril Tero u 77. minutu. Prekinuta je tako serija Udinezea od četiri vezana prvenstvena meča bez poraza.

...

Do kraja utakmice poprilično opuštena igra donijela je nekoliko prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 3:1 za Romu, koja je tako upisala četvrti uzastopni prvenstveni trijumf.

Edin Džeko odigrao je dobar meč, ali "dijamanta" nikako da krene gol. Osim asistencije kod drugog gola, iImao je nekoliko dobrih prilika da ugrozi gol Orestisa Karnezisa, ali je grčki čuvar mreže svaki put izlazio kao pobjednik.

Ipak, publika na "Olimpiku" znala je da nagradi Džekine pokušaje, pa se nekoliko puta sa tribinama zaorile "Olee, olee, Džeko, Džeko".

Sa nova tri boda, Roma se vratila na vrh tabele ispred Intera, a upravo će ovi timovi narednom vikenda na "Đuzepe Meaci" odlučivati ko će nakon 11. kola biti na čelu Serije A.

Roma je, za sada, dva koraka ispred "nerazura".

OVDJE pročitajte šta se dešavalo na ostalim mečevima 10. kola Serije A.