Junajted ispao na penale!

Fudbaleri Mančester junajteda poraženi su u sredu od ekipe Midlzbroa posle penal serije. Obrukali se najiskusniji.

Nastavlja se "pokolj" velikih klubova!

Nakon što su u utorak iz Kapital Kupa ispali Arsenal i Čelsi, isto je "pošlo za rukom" i igračima Mančester junajteda.

Oni su poraženi od ekipe Midlzbroa, pošto su na svom stadionu, izgubili "na penale" 3:1. Luj van Gal je promešao karte, a ispostavilo se da su ipak oni mlađi, bolje odigrali od najiskusnijih, pa su upravo Vejn Runi, Ešli Jang i Majkl Kerik promašili odlučujuće penale.

Oba tima su tokom meča imala svoje šanse, ali nakon 120 minuta igre nije bilo golova... U stvari jeste!

Jedini "gol" na meču postigao je Dejli Blind i on je završio u mreži Junajteda. Nakon šuta napadača Midlzbroa lopta se od stative odbila do Blinda koji ju je komično zahvatio i poslao u sopstvenu mrežu, međutim, imao je sreće da je pomoćni sudija ranije signalizirao ofsajd poziciju, a samim tim i Blinda spasao bruke.

Dailey Blind
Izvor: Dailymotion

Pošto je taj pogodak očigledno poništen, a osim toga ih nije bilo u 120 minuta igre, pristupilo se izvođenju penala, ali smo ostali uskraćeni za vangalovsku izmenu, golman umesto golmana. Holandski stručnjak je već u 70. minutu izvršio sve izmene, pa se nije desila situacija kao sa Svetskog prvenstva, kada je Tim Krul ušao u igru umesto Silesena i odveo Holandiju dalje.

Mančester junajted u oktobru nije postigao nijedan gol na Old Trafordu.

Van Gal je danas verovao Serhiju Romeru, a David de Hea je presedeo meč na klupi.

Već u prvoj seriji nezgoda za Junajted.

Vejn Runi je loše šutirao, a golman Mehijas, inače Realovo dete, mu je odbranio penal. Midlzbro je poveo preko Ledbitera, ali je seriju na "nulu" vratio Dejvid Nudžent koji je loše šutirao i promašio.

Andreas Pereira je izjednačio, a Dauning doneo prednost Midlzbrou, a u narednoj seriji je ponovo jedan od najiskusnijih podbacio.

Majkl Kerik je promašio, a Gibson povećao prednost na 3:1. Još jedan penal izveo je Ešli Jang, pa se Junajted tako oprostio od takmičenja u Kapital Kupu ove sezone.

Ranije večeras svoj prolazak u narednu rundu takmičenja obezbedili su Liverpul, Mančester siti i Sautempton.