Atletiko od pobede do spašavanja boda!

Loših deset minuta umalo koštalo Atletiko Madrid pobede - protiv tima koji 45 minuta nije šutnuo na gol!

Atletiku je bila potrebna pobeda da bi se popeo na prvo mesto Primere, i to je bilo realno do 77. minuta, ali je jedna greška promenila čitavu utakmicu.

Na "Riazoru" su Atletiko Madrid i Deportivo podelili bodove, pošto su odigrali 1:1, a posle svega što se desilo - nema nezadovoljnih tim epilogom!

Dominirao je "Atleti" u prvom poluvremenu, u kome nisu dozvolili nijedan šut domaćim igračima, a najbolju šansu su imali posle kornera – kada je Džekson Martinez izblokiran, međutim uspeli su da dođu do gola.

I to preko veterana Tijaga!

U njegovom stilu, sačekao je loptu van šesnaesterca, a onda je "poklopio" u donji desni ugao, a Herman Luks nije uspeo da je sustigne. Atletiko je u finišu poluvremena dominirao u posedu i stvarao šanse koje nisu iskoristili Grizman i Fereira Karasko. Ispostaviće se - to im se obilo o glavu.

U drugom delu igre, potpuno drugačija slika. Domaći "grizu"!

Shvatio je Deportivo da do gola ne može doći ako ne šutira, pa je Oblaka u dva navrata testirao Fede Kartabija, ali je trenutak dekoncentracije doneo veliki gol Deportivu.

Hose Marija Himenez je pokušao da sačuva loptu da izađe van terena, međutim loptu mu je nekako oteo Perez, a onda iz drugog pokušaja savladao slovenačkog golmana za 1:1.

Atletiko je od tada potpuno izgubio "kompas" na terenu, pa mogu biti srećni što nisu poraženi.  Fajsal Fađir je imao šansu da potpuno preokrene utakmicu, ali je njegov šut zaustavila stativa, a i prečka, pošto je pogodio rašlje.