Real ostaje na vrhu!

Madriđani kod kuće pobedili Las Palmas 3:1 i sigurno se zadržali bar na deobi prvog mesta. Da li će na čelu i ostati sami, sad zavisi od Barselone.

Ove subote, pred 72.387 posetilaca "Santjago Bernabeua", nije ni bilo potrebe da se igra drugo poluvreme. Sve je bilo rešeno već u prvom.

REAL - LAS PALMAS 3:1 (3:1)

Isko u 4, Kristijano Ronaldo u 14. i Hese u 43. minutu postigli su po gol, za dovoljne tri lopte u mreži Havija Varasa. Gosti iz zone ispadanja smogli su snagu da se trgnu pri rezultatu 2:0, ali ne i da drugi put savladaju Kika Kasilju.

Utešni pogodak za ekipu sa Gran Kanarije postigao je Ernan u 38. minutu. Njegov tim izgubio je i četvrti put u poslednjih pet kola (uz jedan remi) i ostaće jedan od tri tima koji su posle 10 kola "ispod crte".

Sa druge strane, Madriđani su obezbedili mesto na vrhu bar do sledećeg kola. Sada imaju 24 poena i utakmicu više od Barselone, koja ima 21 i tek bi trebalo da odigra meč ovog kola protiv Hetafea (subota, 20.30)

Po čemu će utakmica Real - Las Palmas ostati upamćena?

Između ostalog, po tome da je Kristijano u njoj postigao gol protiv jedinog preostalog španskog rivala kojem je ostao "dužan". Zaključno sa današnjim protivnikom, zatresao je mrežu svom svakom protivniku u Primeri.

Ovako je danas pogodio.

Njegov tim stekao je prednost u 4. minutu, pogotkom Iska, kojim je nagovešteno prijatno veče na "Bernabeuu".

Konačnih 3:1 postavio je Hese pred odlazak na odmor, posle asistencije Tonija Krosa. Uradio je to prilično jednostavno.

Sa druge strane, ova utakmica biće upamćena i po tome da je Real prvi put ove sezone primio gol kod kuće, gde je u prvenstvu stekao gol razliku 12:1.

Ovom utakmicom, približili smo se "El Klasiku" za još jednu sedmicu. Zakazan za subotu, 21. novembar u 18.15, meč protiv Barselone sledeći je koji će Real odigrati pred svojim navijačima u prvenstvu.