Valensija - pet šuteva, pet golova!

"Slepi miševi" samo naizgled rutinski savladali Seltu. Luda sreća dozvolila ubedljiv rezultat!

Sezona je krenula loše, ali Valensija beleži sve bolje rezultate.

"Slepi miševi" su na gostovanju u Galiciji savladali domaću Seltu sa velikih 5:1 (2:1) i tako im naneli tek drugi poraz u sezoni, koji su upravo pretrpeli u prethodne dve nedelje.

U pripremi meča moglo se govoriti da je ovo derbi kola, ali se rezultatom to ne može potvrditi. Ipak, ne može se reći da se igra domaće Selte u potpunosti "raspala" nego se pre može reći da nisu imali sreće. Ili da su ih gosti iz Valensije imali.

Naime, Valensija je postigla pet pogodaka na utakmici (Pako 13, 46, Pareho 45, 64, Mustafi 79), a to su ujedno bili i jedini udarci u okvir gola koja je ova ekipa uputila.

Dekoncentracija domaće ekipe ogleda se i u tome da je Valensija postizale golove u poslednjem minutu prvog, i prvog minuta drugo poluvremena, a ovo drugo im je pošlo za rukom poslednji put 1991. godine!

Selta je bila neverovatno neprecizna, pa je od ukupno 17 udaraca ka golu, samo tri išlo u okvir, a jedan je završio i iza leđa golmana Domeneča. Strelac je bio Fernandez.