Bilbao nastavio da ređa pobede

Domaćin se namučio, ali i pobedio.

Da su od starta sezone igrali kao u poslednjih mesec dana, ko zna gde bi sada bili fudbaleri Atletik Bilbaa na tabeli Primere.

Baski su vezali pet uzastopnih pobeda u svim takmičenja, a uposlednjih sedam mečeva imaju šest pobeda i remi.

Poslednja "recka" upisana je u 11. kolu španskog prvenstva, pošto je na San Mamesu savladan Espanjol - 2:1 (1:0).

Domaći tim je od početka bio bolji rival, međutim, gosti su uspeli da početkom drugog poluvremena posle jedne "školske" akcije nadmudre odbranu crveno-belih i izjednače preko Ernana Pereza.

Tri boda u Bilbau zadržao je Raul Garsija sjajnim pogotkom u 64. minutu.

Prethodno je strlac za Atletik bio Injaki Vilijams, već u 8. minutu, takođe na veoma lep način.