Despotović ušao, dao dva gola, ali uzalud (VIDEO)

Titula, ipak, pripala Astani.

Đorđe Despotović golovi VIDEO Izvor: MN PRESS

Imali su fudbaleri Kairata iz Almatija sve u svojim rukama, međutim, porazom u derbiju od Astane na svom terenu (0:1), praktično su prepustili titulu rivalu.

Šampion Kazahstana iz prošle sezone uspeo je da ponovi uspeh, pošto je u poslednjem kolu savladao Aktobe golom u 88. minutu!

Time su pala u vodu dva pogotka Đorđa Despotovića u duelu Kairata i Ordabašija. Napadač Crvene zvezde koji u Kazahstanu nastupa na pozajmici ušao je u igru početkom drugog poluvremena i sa dva gola uspeo da donese pobedu svom timu (2:0) ali, ispostavilo se da je ona bila uzaludna...

Tituli se raduje Nemanja Maksimović, dok je Despotoviću i Žarku Markoviću ostalo da žale za propuštenom šansom. Doduše, dosta su na to uticale i odluke trenera Vladimira Vajsa, posebno kada je u pitanju sastav tima za pomenuti derbi sa Astanom.

Ako je za utehu Despotoviću, srpski napadač je sezonu završio kao drugi strelac prvenstva sa 13 pogodaka (računajući i nastupe za Žetisu u kojem je prethodno igrao).

Pogledajte golove koje je postigao protiv Ordabašija. Prvi iz gužve (2:00 minuta od početka videa), a drugi lob udarcem glavom (2:55):