Kad Iličić pogodi, "viola" ne treba da brine!

Slovenački reprezentativac postigao je četvrti ovosezonski pogodak u Seriji A, a kad god je bio strijelac, Fiorentina je upisala tri boda. Taličan i u Ligi Evrope.

Leh - Fiorentina 0:2

Fiorentina ne treba da brine za krajnji ishod meča kada Josip Iličić zatrese protivničku mrežu.

Slovenac je to ove sezone učinio pet puta, četiri u Seriji A i jednom u Ligi Evrope, a "viole" su stigle do maksimalnih 15 bodova u ovim mečevima.

Za razliku od Edina Džeke, koji je danas bio heroj u pobjedi Rome protiv Lacija (2:0), bh. reprezentativac iz redova Sampdorije Ervin Zukanović bio je tragičar.

Defanzivac Đenovljana na večerašnjem meču na "Marasiju", posljednjem u 12. kolu Serije A, skrivio je komičan penal.

U 10. minutu prosto je odnio loptu rukom ispred Filipa Bernadeskija, a sudija Karmine Ruso bez razmišljanja je pokazao na "bijelu tačku". Iličić je taj poklon znao da iskoristi i donese prednost Fiorentini sa 11 metara. Emiliano Viviano prozreo je gdje će slovenački reprezentativac šutirati, ali udarac je bio veoma precizan i golman Sampdorije nije imao šanse.

...

Nastavila je Fiorentina sa sigurnom igrom i u nastavku i pokazala da s pravom dijeli prvo mjesto sa Interom.

U 58. minutu tim iz Firence odigrao je sjajnu akciju, od noge do noge. Strijelac prvog gola Iličić uposlio je Nikolu Kalinića, kojem nije bilo teško da sprovede loptu u praznu mrežu sa pet metara.

Hrvatski internacionalac igra sjajno, a večerašnji pogodak bio mu je već sedmi ove sezone! Trenutno je treći strijelac lige, iza Edera i Gonzala Iguaina, koji su protivničke mreže pogađali po devet puta.

...

Na kraju, dva gola bila su više nego dovoljna za tri boda i povratak na čelo Serije A nakon 12 odigranih kola, sa istim brojem bodova (27) kao Inter, ali daleko boljom gol razlikom.