Prvi poraz Reala za brigu pred "El Klasiko"!

Neubedljivi Real Madrid poražen od Sevilje. Kritike Benitezu, Ronaldu ili golmanu Kiku Kasilji?

Rafael Benitez je vrlo brzo promenio identitet Real Madrida koji sada važi za odličnu defanzivnu ekipu, ali bez glavnog oslonca – Kejlora Navasa, primili su čak TRI gola i izgubili meč u Andaluziji.

Sevilja – Real Madrid 3:2!

Ali to nije najgora stvar...

Serhio Ramos je doveo "kraljevski klub" u vođstvo u 22. minutu pogotkom kakav se retko viđa. "Uhvatio" je makazice posle kornera i pogodio mrežu, ali ostao na travi. Obnovio je povredu ramena, pa nije bilo proslave gola. Izdržao je deset minuta na terenu, a onda je zamenjen uz salve zvižduka sa tribina.

Ukoliko je ozbiljnija povreda u pitanju Serhio Ramos neće igrati "El Klasiko" u narednom kolu, što će biti veliki problem za Real Madrid koji ulazi u taj duel sa tri boda manje.

Real je i pre gola Ramosa bio odličan, pa smo videli stativu mladog Naća, ali se i Sevilja radovala.

Pomalo zaboravljeni Ćiro Imobile, bio je zaboravljen i na drugoj stativi posle jednog kornera, i neometano smestio loptu u mrežu za 1:1.

To je bila prva asistencija Konopljanke, a druga je usledila pola sata kasnije.

Posle duplog pasa njega i Imobilea, Ukrajinac je loptu vratio iz prve za Evera Banegu koji je rutinski savladao Kika Kasilju, koji ipak nije mađioničar na golu kakav je Kejlor Navas, a upravo je ovo jedina utakmica ove sezone u kojoj je Real Madrid primio dva gola.

Koliko je Real bio blizu izjednačenja? Ne tako daleko...

Neverovatno je odbranio Riko kada je Kazemiro šutirao glavom, ali isti igrač je zaboravio na Ljorentea koji minut kasnije za 3:2. Tada je bio jako daleko...

Pretila je Sevilja još nekoliko puta, a Real je izgubio energiju, ali je Džejms Rodrigez uspeo da postigne pogodak nekoliko sekundi pre nego što je sudija poslednji put dunuo u pištaljku. Nije bilo vremena ni da se domaći igrači uspaniče, pošto je sudija odmah svirao - kraj!

Ovo je upravo i prvi poraz Real Madrida ove sezone, a do ove utakmice u Primeri su primili samo četiri gola, a u 90 minuta protiv Sevilje - čak tri. Da li su se baš toliko oslonili na Kejlora Navasa ili nedostaju Ronaldovi golovi?