"Prozivali" rivala, ali i svog trenera

Navijače Burse ismevaju po društvenim mrežama zbog gafa na utakmici protiv Bešiktaša.

Poraz od Liverpula rezultatom 8:0 u Ligi šampiona 2007/08 jedan je od najtežih u istoriji Bešiktaša.

To su imali na umu navijači Burse, kada su na prvenstveni okršaj sa istanbulskim crno-belima doneli dresove Stivena Džerarda sa brojem osam i istakli ih kao vid "prozivke" protivničkog kluba.

Međutim, prevideli su da je trener Bešiktaša u to vreme bio niko drugi do Ertugrul Saglam, koji ove sezone predvodi sa klupe njihovu Bursu, a bio je tu i u periodu 2009-2013!

Navijači zeleno-belih zato su od nedelje uveče izloženi podsmehu "cele Turske", a da bude još teže po njih, Bešiktaš je u 89. minutu dao pobedonosni gol (0:1) i izbio na čelo tabele.

Zanimljivo je podsetiti se detalja pomenute utakmice Liverpul - Bešiktaš, u kojoj se engleski tim revanširao "sa kamatom" za poraz u gostima (2:1).

Na poluvremenu je bilo 2:0, golovima Krauča i Benajuna, a u nastavku su mrežu tresli Benajun i Babel po dva puta, a Krauč i Džerard po jednom. Menadžer "crvenih" bio je Rafael Benitez.