SP2010: Ukrajinci u baražu, Hrvati pored TV-a

Ukrajina demolirala Andoru sa 6:0 i obezbijedila mjesto u baražu za plasman na Mundijal 2010. godine.

SP2010: Ukrajinci u baražu, Hrvati pored TV-a  Izvor: MONDO

Samo najveći optimisti u Hrvatskoj i najveće analfabete što se fudbala tiče, mogli su da se nadaju da će Andora uspjeti da odoli Ukrajini i da će "Bilić bojsi" ipak kroz baraž otići na Svjetsko prvenstvo u Južnu Ariku.

Čudo se nije dogodilo. Ukrajina ide u baraž za Mundijal, a Hrvati će i dalje tugovati i analizirati zašto ih neće biti u Južnoj Africi.

U odlučujućim utakmicama kvalifikacione Grupe 6, Ukrajina je u gostima pobijedila Andoru 6:0, a Hrvatska je ostvarila Pirovu pobjedu protiv Kazahstana 2:1.

Obe utakmice počele su u isto vrijeme. Kada je Ognjen Vukojević doveo Hrvate u vođstvo protiv Kazahstana, na utakmici u Andori bilo je 0:0. Hrvatska je u tom trenutku bila u baražu.

Ali, u 22. minutu legenda ukrajinskog fudbala Andrej Ševčenko je postigao vodeći gol za Ukrajinu, a samo koji minut kasnije još malo vode na ukrajinski mlin "ubacio" je Kazahstan, izjednačivši protiv Hrvatske.

Epilog je onaj koji se očekivao. Ukrajinci su do kraja deklasirali Andoru (6:0) i čekaju protivnika u plej-ofu za plasman na Mundijal, a Slaven Bilić i čelnici Hrvatskog fudbalskog saveza da utvrde gdje su griješili.