Atletiko preskočio Real

"Jorgandžije" pobedile Betis u gostima 1:0 i zauzele drugo mesto na tabeli. Iza Barselone, ispred gradskog rivala.

Precizan udarac Kokea u 7. minutu bio je dovoljan za još jednu pobedu tima Dijega Simeonea. I to jako značajnu.

Betis - Atletiko 0:1 (0:1)

Upisavši i četvrti trijumf u poslednjih pet kola (uz remi sa Deportivom), crveno-beli iz Madrida učinili su navijačima Reala ovaj vikend još nepodnošljivijim. Ne samo što je njihov tim ponižen u "El Klasiku", već ga je i drugi ljuti rival prestigao na tabeli.

Kao što je navedeno, strelac jedinog i odlučujućeg gola bio je Koke, mada su Antoan Grizman (na slici) i Janik Fereira Karasko propustili šansu da uvećaju vođstvo gostiju do poluvremena. U drugom delu je napao i domaćin, ali je nailazio na nezaobilaznog Dijega Godina.

Pogledajte momenat odluke:

U sledećem kolu, Atletiko će ugostiti Espanjol, dok će Betis gostovati Levanteu.