BUNDES: Remi u derbiju za gužvu na vrhu

U derbiju 9. kola Bundeslige, Hamburger i Bajer iz Leverkuzena igrali bez golova.

BUNDES: Remi u derbiju za gužvu na vrhu Izvor: MONDO

U duelu od koga se mnogo očekivalo, ekipe koje dijele prvo mjesto na tabeli, ipak su više brinule da ne prime gol nego da ga daju. Tek u finišu je viđeno nekoliko šansi, više pred domaćim golom, koji je ipak sačuvao Rost.

Remi u Hamburgu najviše odgovara Šalkeu, Verderu i Bajernu, klubovima sa takođe šampionskim ambicijama, jer su se pobjedama približili vodećem tandemu.

Bajern i Šalke su pobijedili u gostima. To su najznačajnije vijesti iz subotnjeg popodnevnog programa 9. kola Bundeslige, jer u večernjem terminu se sastaju vodeći Hamburger i Bajer iz Leverkuzena.

Iako bez povrijeđenih Riberija i Robena, ali sa povratnikom iz "drugog tima" Tonijem, Bavarci su osvojili sva tri boda u Frajburgu. Miler je načeo domaćina, čiju je sudbinu autogolom zapečatio Ča. Rajzinger je kasnije samo ublažio poraz Frajburga - 1:2.

Šalke je zadržao treće mjesto na tabeli savladavši "švabe", za koje je cio meč odigrao Zdravko Kuzmanović. Gosti su poveli preko Hrvata Ivana Rakitića, izjednačio je Kakau, ali je Kevin Kuranji odnio cio plijen u Gelzenkirhen.

Herti izgleda nema spasa, jer je pretrpjela i osmi poraz. Nirnberg je bio nemilosrdan prema ekipi, za koju je Gojko Kačar igrao do 42. minuta.

Srđan Baljak i Milorad Peković su ušli u igru u 46. i 71. minutu na gostovanju Majnca u Kelnu, ali nisu mogli da spriječe poraz.