PREMIJER: "Teturanje" velikih

Mančester junajted iskoristio je poraz Čelsija na gostovanju Aston Vili za povratak na lidersku poziciju Premijer lige.

PREMIJER: "Teturanje" velikih Izvor: MONDO

Aleks Ferguson izostavio je iz prve postave osmoricu igrača koji su počeli meč prethodnog kola, uključujući lakše povrijeđenog Nemanju Vidića, ali je i takva postava "crvenih đavola" uspjela da savlada Bolton - 2:1.

Doduše, uz mnogo muke u finišu utakmice, kada su gosti smanjili preko Meta Tejlora, a onda sabili šampiona na njegovu polovinu.

Nevjerovatno je, ali istinito, da se na Old Trafordu igralo "viktorije" na gol povratnika u domaći tim, Edvina van der Sara.

Ipak, na kraju se piše rezultat, a Mančester je na tom polju dobio ono što je želio...

...za razliku od Čelsija, mada je ekipa Karla Anćelotija povela u Birmingemu golom Didijea Drogbe u 15. minutu i bila na dobrom putu da ostane na čelu tabele.

Izjednačio je Ričard Dan, a preokrenuo Džejms Kolins u 52. minutu, što je bilo dovoljno za drugi poraz "plavaca" ove sezone. Oba su doživjeli u posljednja tri kola, pošto ih je u sedmoj rundi iznenadio Vigan (3:1).

Branislav Ivanović počeo je na klupi meč na Vila parku, ali je dobio šansu umjesto Bosingve u posljednjih dvadesetak minuta.

Liverpul i njegov menadžer Rafael Benitez baš nemaju sreće.

Kao da nije bilo dovoljno što zbog povreda u Sanderlendu nisu mogli da igraju Stiven Džerard i Fernando Tores, Liverpul je izgubio utakmicu nevjerovatnim golom Darena Benta u petom minutu.

Lopta je poslije šuta tamnoputog napadača zakačila zalutali balon (!?), promijenila smjer i prevarila Pepea Reinu...

Nije blistao ni Arsenal, ali je razlika u klasi u odnosu na gostujući Birmingem bila prevelika - 3:1.

Totenhem je uprkos isključenju Džermejna Defoa odnio bodove iz Portsmuta (2:1), a Vulverhempton dva minuta prije kraja ostao bez pobjede u meču sa Evertonom na Gudison parku.

Na 1:1 je izjednačio Dinijar Biljaletdinov, "poništivši" vodeći pogodak Kevina Dojla, postignut na asistenciju - golmana Henesija, koji je daleko degažirao loptu i uhvatio odbranu Evertona na spavanju.

Nenad Milijaš već se ustalio na klupi za rezerve Vulvsa, tako da ni ovog puta nije osjetio barut premijerligaškog okršaja.