PRIMERA: Prštalo u Madridu, nula u Valensiji

Real je protiv Valjadolida opet priuštio goleadu publici na "Santjago Bernabeu", dok je Barsa igrala bez golova u Valensiji.

PRIMERA: Prštalo u Madridu, nula u Valensiji Izvor: MONDO

"Kraljevski klub" je, iako lišen pomoći povrijeđenog Kristijana Ronalda i sa Kakom na klupi do 72. minuta, savladao Valjadolid 4:2 (3:1).

Kapiten Raul je sa dva pogotka otvorio "vatromet" golova. Tako je proslavio novi rekord. Odigrao je 711. takmičarsku utakmicu za Real čime je nadmašio Manoa Sančiza (710).

Aleman je prepolovio prednost domaćina, a kada je Marselo pred odlazak na odmor povećao na 3:1, činilo se da Real neće imati problema u nastavku.

Međutim, Markitos je u 53. minutu vratio neizvjesnost, koju je otklonio "rezervista" Iguain u 79. prelijepim lob udarcem.

I dok je u Madridu "pljuštalo", na "Mestalji" se mreže nisu tresle.

U derbiju 7. kola Primere Valensija i Barselona su osvojili po bod - 0:0.

Aktuelni šampion Španije je tako ostao na tabeli za korak ispred "vječitog rivala", Real Madrida.

Inače, David Vilja (Valensija) i Zlatan Ibrahimović (Barselona) bili su među rezervama i nisu ulazili u igru. Obojica su "roviti" i treneri Unai Emeri i Pepe Gvardiola nisu željeli da rizikuju. Pred Vilje je sve vrijeme sjedio i Nikola Žigić.

Deportivo je u La Korunji minimalnim rezultatom pobijedio Sevilju (Ivica Dragutinović meč presjedio na klupi) i izjednačio se sa njom na trećem mjestu na tabeli, sa po 15 bodova.