Potopljena "podmornica"!

Nedeljni matine španske Primere obeležila pobeda Hetafea protiv Viljareala.

Fudbaleri Hetafea pobedili su Viljareal 2:0 (1:0) u 13. kolu Primere i osvojili veoma važna tri boda, koja su ekipu sa sradiona Alfonso Perez pogurala ka sredini tabele.

"Žuta podmornica" je neuspehom u Hetafeu propustila priliku da se na trećem mestu izjednači sa Real Madridom i Seltom, ekipama sa po 24 boda, s tim što "kraljevski klub" ima utakmicu manje.

Iskusni Anhel Lafita doveo je domaćina u prednost u 21. minutu. Fudbaler Hetafea dobio je loptu na levoj strani, napravi nekoliko driblinga, a onda šutirao precizno po zemlji u bliži ugao.

Ponovo je Lafita bio u prodoru u 51. minutu kada je odigrao na "drugu stativu", a tamo je Alvaro Vaskez samo postavi nogu i pogodio mrežu. Zanimljivo da je Vaskez pre gola bio asistent kod vodećeg pogotka Hetafea.

Šansu da nastupi za Viljareal dobio je Antonio Rukavina u 56. minutu.