SERIJA A: Iznenađenje u Rimu!

Iznenađujućim porazom od Atalante na Olimpijskom stadionu u Rimu (0:2), ozbiljno se uzdrmala stolica treneru Rome Rudiju Garsiji, čiji tim se još nije oporavio od debakla protiv Barselone u Ligi šampiona (6:1).

Prema tvrdnjama italijanske štampe, trener Rome dobio je ultimatum od rukovodstva da MORA slaviti u naredne četiri utakmice ukoliko želi da zadrži posao, a francuski strateg je „pao“ već na prvoj prepreci.

Ekipa iz Bergama je mudrom igrom na kontranapade stigla do šeste pobjede koja će im omogućiti da se umiješaju i u borbu za plasman u evropska takmičenja.

Iako je Roma mnogo više imala loptu u svom posjedu, Atalanta je u finišu prvog poluvremena stigla do prednosti sjajnim pogotkom Argentinca Alehandra Gomeza sa 18 metara.

...

U 61. minutu napadač tima iz Bergama Maksimilijano Morales je propustio „meč loptu“ nakon što je izišao sam ispred golmana Rome, ali je Morgan Desanktis spasio „vučicu“ odličnom odbranom iako je Argentinac bio u nedozvoljenoj poziciji koju nije sankcionisao pomoćni sudija.

Do kraja, domaći fudbaleri su pokušavali da stignu barem do jednog boda, ali čvrsta odbrana gostiju je odolijevala bez većih problema i čekala priliku da iz kontre dotuku rivala.

Šansu su dočekali u 81. Minutu, Morales je uposlio Gomeza, a Majkon oborio Argentinca u mat poziciji i zaradio direktan crveni karton. Iz penala siguran je bio Denis za iznenađujućih 0:2 u Rimu!

...

Atalanta je utakmicu završila sa devet fudbalera nakon što su po dva žuta kartona u finišu dobili Giljermo Stendando i Alberto Grasi.

U jalovu igru „vučice“ uklopio se i udarni dvojac reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko i Miralem Pjanić, koji su igrali svih 90 minuta.

Na ostalim mečeva nedjeljnog programa, palo je mnogo golova, čak 13 na tri utakmice!

Udineze je u uzbudljivoj utakmici u Veroni savladao Kjevo, Frozinone umalo nije ispustio pobjedu nad Veronom iako je vodio 3:0, dok Je Karpi poslije preokreta slavio u Đenovi (1:2).