SERIJA A: Novi poraz „srpskog“ Lacija

Sva trojica srpskih internacionalaca u rimskom Laciju Dušan Basta, Filip Đorđević i Sergej Milinković-Savić bili su starteri na gostovanju u Empoliju, ali su upisali novi poraz u 14. kolu italijanske Serije A.

Na pet posljednjih mečeva u šampionatu Italije „nebesko-plavi“ nisu osjetili slast pobjede upisavši samo jedan remi i četiri poraza, ukupno sedmi ove sezone.

Tako je bilo i na stadionu „Karlo Kastelani“, gdje je već na startu nedjelgnog meča domaćin stigao do prednosti odličnim golom Lorenca Tonelija. Defanzivac Empolija je odlično reagovao poslije centaršuta iz kornera i efektno glavom u padu pogodio mrežu Federika Marketija - 1:0.

...

Toneli je u 33. minutu zaradio žuti karton zbog preoštrog starta na Đorđeviću, koji je u nastavku meča igrao sa sa zavojima na okrvavljenoj glavi.

Đorđević je uz Milinković-Savića, ali i Senada Lulića, reprezentativca Bosne i Hercegovine koji je bio odličan po lijevoj strani, bio među boljim akterima u taboru Rimljana u namjeri da što prije stigne do izjednačenja.

Međutim, najbolju šansu u prvom dijelu propustio je napadač Empolija Masimo Makarone, koji je u 45. minutu iz izgledne situacije šutirao iznad prečke.

U nastavku utakmice trener Stefano Pioli je u 57. minutu zamijenio Sergeja i uveo Brazilca Felipea Andresona, kao i iskusnog Miroslava Klosea, koji je deset minuta kasnije postigao gol, ali je poništen zbog prekršaja.

Klose je i u 88. minutu ponovo pogodio mrežu poslije gužve u šesnaestercu, ali je i ovaj gol poništen zbog navodnog ofsajda.

Empoli se do kraja grčevito branio i odbranio petu ovosezonsku pobjedu.