Remi Fiorentine, šansa za Inter i Napoli

Nakon kiksa protiv Empolija na domaćem terenu, Fiorentina nije uspjela da savlada ratoborni Sasuolo. Inter ima priliku da poveća prednost na čelu tabele, a Napoli da zasjedne na čelo prvi put ove sezone.

Posljednji meč 14. kola Serija A, ujedno i derbi ove runde, od 21 čas odigraće Inter i Napoli.

Uoči duela, do ovog kola dvije vodeće ekipe prvenstva, dobre vijesti stigle su im sa stadiona "Grad trikolora" u Ređio Emiliji, gdje je Fiorentina odigrala samo 1:1 protiv ove sezone odličnog Sasuola.

Sjajno su gosti počeli meč i poveli već u petom minutu, kada se nakon karambola u kaznenom prostoru Sasuola odlično snašao Borha Valero i sa peterca pospremio loptu u mrežu domaćih.

Ipak, na odmor se otišlo sa egalom. Iskusni vuk Serđo Flokari sjajno je reagovao glavom nakon centaršuta Šime Vrsaljka i donio izjednačenje timu Euzebija di Frančeska.

...

Umrtvila se igra u drugom poluvremenu. Nije viđeno mnogo prilika, a ni golova, pa je Sasuolu i Fiorentini pripao po bod.

Podjelom bodova najzadovoljniji mogu biti Inter i Napoli.

"Nerazuri" imaju priliku da se osamostale na čelu i naprave nešto veću razliku u odnosu na najbliže pratioce, dok bi Napolitanci, u slučaju trijumfa, prvi put ove sezone zasjeli na čelo Serije A.